Çözüldü Windows 10 Memory Management Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mnbb

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar.
Son bir aydır bu sorundan muzdaribim fakat bu hafta iyice artışa geçti ve sonunda işletim sistemi açılır açılmaz mavi ekran vermeye başladı.

Sorunun RAM'lerden olduğunu düşünerek çıkarıp yerlerini değiştirmeyi veya bir tanesini takmayı denedik (2x4 8 GB DDR3). 3. slota bir tanesini takınca sorunsuz çalışıyor(Her iki RAM'de denendi ve sorunsuz çalışıyor. En azından ben öyle düşünüyorum.)
Anakartım ASUS P8P67 Evo.
Direkt anakartı mı değiştirmeliyim veya tek 8 GB RAM mi kullanmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Yapmanız gereken ilk şey DMP dökümlerini bizimle paylaşmak olmalı.

Ben yardım edecektim. Minidump dosyası inmedi.

Dosya Ekleri

• resim_2020-11-26_144435.png
    resim_2020-11-26_144435.png
    3,3 KB · Görüntüleme: 87
Tamam. Şimdi açıldı. Opera açmamıştı. Çok ilginç.
İlk önce RAM'lerine Memtest86 testi yapın. Sonuçları bizle paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygulayın.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Windows çok eski bir sürümü kullanıyorsunuz.

Son düzenleme:
Tamam. Şimdi açıldı. Opera açmamıştı. Çok ilginç.
İlk önce RAM'lerine Memtest86 testi yapın. Sonuçları bizle paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"DISM" rehberini uygulayın.

Ekran kartı sürücünü güncelle.

En başta DDU ile ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL imzalı sürücüyü indir.

Windows çok eski bir sürümü kullanıyorsunuz.
Aslında insider programına kayıt olmuştum. Format atan kişi korsan dvd kullanmış.

Ekran kartı sürücüsünü daha yeni yükledim ama tekrar denemekten zarar gelmez.

RAM'leri Windows'un bellek tanılama aracıyla kontrol etmiştim bir sorun göstermemişti. Tabi ne kadar güvenilir orasını bilmem.

Rehberi uygulayıp geri dönüş sağlayacağım teşekkürler.

Ekleme: Şuanda sadece 2. RAM Slotunu kullanıyorum ve uzun süredir sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Temiz bir format atın siz.

Dediğim gibi ekran kartı sürücüsünü güncelle ve Memtest86 testi yapın. Sonuçları bizle paylaşın.

1. RAM slotu arızalı olabilir. Bunu öğrenmek için Memtest86 testi yapın. Memtest86 testi RAM'lerde arıza var mı diye kontrol eder. Eğer hata bulmazsa 1. RAM slotu bozuk demek anlamına gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı