Windows 10 merhaba ekranında klavye ve mouse çalışmıyor

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GIGABYTE B450M S2H / R5 2400G / 2×8 CORSAİR 3000MHZ RAM / A400 500GB SSD
RAM
4Gb Kingston 1333
SSD veya HDD modeli
Western
Ekran kartı
Hd3650
Anakart
G41-MT-D3
İşlemci
Q6600
PC'ye ayarlardan format atayım dedim. Her şeyi sil yaptım ve format attı ama bu ekranda kalıyor. Klavye ve mouse çalışmıyor. Nasıl çözeceğim? Temiz kurulum yapamam çünkü USB belleğim yok.

IMG_20220617_153447.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye ve fareyi USB portundan çıkarıp takın. Bu bana oluyordu aynısı.

Cihazı tamamen kapat (masaüstü ise şartelinden kapat ve statik elektrik boşaltması yap, dizüstü ise düğmesine uzun süreli bas ve kapat).

Cihazı tekrar açtıktan sonra gelme ihtimali çok yüksek.

Bazı durumlarda cihaz uyku moduna istemsiz bir şekilde geçip BIOS'ta üzerinde takılı olan donanımları görmeme gibi bir duruma geçebiliyor.

Sorunun çözülürse şayet bilgi verirsen sevinirim.

Cihazı tamamen kapat (masaüstü ise şartelinden kapat ve statik elektrik boşaltması yap, dizüstü ise düğmesine uzun süreli bas ve kapat).

Cihazı tekrar açtıktan sonra gelme ihtimali çok yüksek.

Bazı durumlarda cihaz uyku moduna istemsiz bir şekilde geçip BIOS'ta üzerinde takılı olan donanımları görmeme gibi bir duruma geçebiliyor.

Sorunun çözülürse şayet bilgi verirsen sevinirim.
Bilgisayar masaüstü dostum ve yinede yaptım fakat olmadı biosta zaten çalışıyor ama Windows başlama ekranında çalışmıyor sadece

Klavye ve fareyi USB portundan çıkarıp takın. Bu bana oluyordu aynısı.
Olmadı

Dediğiniz format olmuyor bu arada. Sıfırlama işlemini yapmışsınız. Yeriniz de olsam bir USB alıp format atardım. Çünkü bu işlem virüsleri tamamen temizlemiyor ve sorunlara yol açıyor genelde. Elinize yakın zamanda USB geçerse format atın.

Dediğiniz format olmuyor bu arada. Sıfırlama işlemini yapmışsınız. Yeriniz olsam bir USB alıp format atardım. Çünkü bu işlem virüsleri tamamen temizlemiyor ve sorunlara yol açıyor genel. Elinize yakın zamanda USB geçerse format atın.

Evet, en azından en kötü Windows 10 aracı indirip bu bilgisayarı yükselt diyerek yapabilirdiniz. Yeni Windows kurulurdu.

Geri
Yukarı