Windows 10 mikrofon bas ayarı gözükmüyor

EMRE AKBAS

Hectopat
Kulaklık cızırdıyor. İnternetten baktığım çözümde mikrofon basını 0'a alın yazıyor ancak mikrofon bası ayarı gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,4 KB · Görüntüleme: 891
Son düzenleyen: Moderatör:
Ses denetimleri panelinde örneğin "gelişmiş ayarlar" kutucuğu çarpı (ti) işaretli değilse çok detaylı ayarlar çıkmayabilir, bas ses ayrı da bunlardan biri olabilir. Kolay gelsin.

Ses denetimleri panelinde örneğin "gelişmiş ayarlar" kutucuğu çarpı (ti) işaretli değilse çok detaylı ayarlar çıkmayabilir, bas ses ayrı da bunlardan biri olabilir. Kolay gelsin.
bu gelişmiş ayarlar nasıl açılıyor acaba .)
bu gelişmiş ayarlar nasıl açılıyor acaba .)

Merhaba, değerli arkadaşlar. Evimde 2 adet faal olarak çalışan masaüstü PC' im vardır, şu anda. Birisi nete 24/24 saat, sınırsız limitle bağlı ve win 10 (2013'te toplanmış gigabyte anakartlı) işletim sistemli diğeri ise printer ve bir tarayıcıya bağlı, nete de bağlı olmayan (2009'da toplanmış gigabyte anakartlı) win xp yazılımlı masaüstü PC'dir.

Her 2 masaüstü PC'nin de anakartlarındaki onboard ses kartları Realtek HD Auudio'dur.. Ancak sadece xin xp'deki masaüstü PC'de "gelişmiş ses ayarları"+"ana ses ayarları" seçenekleri ses aygıtlarından ve hop. ikonuna tıklanarak ayrı ayrı çıkabilmiş oluyor. Win 10'a son sürümüyle bağlı olan 2. PC'de ise Realtek HD AUdio'nun "ana (bas, tiz, medium, mikrofon, hop, vb.) ses ayarları", "gelişmiş ses ayarları denetimi" ne yazık ki çıkamıyor, bu ayarlar win 10'lu 2. PC sisteminde otomatik olarak ve içten yapılmış görünüyor, şu anda her ikisini de açıp ayrı ayrı bu açılardan kontrol ettim. Win 10 / win xp ile veya Realtek HD Audio yazılımının kendi teknik özellikleriyle ilgili bir durumdan dolayı bu olabilir, bundan çok emin değilim şu anda.

Sizlere bahsetmiş olduğum "gelişmiş ses ayarları denetimi" ni farkında olmadan xin xp'deki onboard ses kartı yazılımı özelliklerini baz alarak yazarken (Win xp ile win 10 arasında bu tür farklılıklar olmayacağı üzerinden) belirtmiştim, win 10 'da bu özellikleri çıkarmayı şu anda ben de ne yazık ki başaramadım. Bunun nedenini çok kesin olarak bilmiyorum. Kolay gelsin.
.

Desteklememesi diskten kaynaklı da olabilir. Aynı zamanda MBR olan diskimi GPT çevirdim, sonrasında uyum sorunu kalktı. Bilginize.

Geri
Yukarı