Windows 10 mikrofonu hoparlör olarak görüyor

56Emirhan

Centipat
Arkadaşlar, geçenlerde Windows 7'den Windows 10'a geçiş yapmıştım. Driverları yükledim ancak mikrofonu hoparlör olarak görüyor. Mikrofon, kulaklıktan ayrı USB girişi şeklinde. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, geçenlerde Windows 7'den Windows 10'a geçiş yapmıştım. Driverları yükledim ancak mikrofonu hoparlör olarak görüyor. Mikrofon, kulaklıktan ayrı USB girişi şeklinde. Yardım edebilir misiniz?

Ses denetim masasından ekran görüntüsü atar mısınız?

Dosya Ekleri

• y.png
    y.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 193
Realtek Audio gibi bir yazılım varsa eğer ses yapılandırması 5.1 olarak seçili ise 2.0 olarak seçin. Yoksa da siz hoparlör yapılandırması kısmından seçebiliyorsanız dediğim şekilde ayarlayın. Bir de 3.5mm kulaklık/mikrofon girişleri ayrı mı, tek giriş mi?

Realtek Audio gibi bir yazılım varsa eğer ses yapılandırması 5.1 olarak seçili ise 2.0 olarak seçin. Yoksa da siz hoparlör yapılandırması kısmından seçebiliyorsanız dediğim şekilde ayarlayın. Bir de 3.5mm kulaklık/mikrofon girişleri ayrı mı, tek giriş mi?

Kulaklığım jak girişli tek giriş mikrofon USB girişli.

İki aygıtı da söküp sürücüleri kaldırın. Yalnızca mikrofonu bağlayıp çalışıp çalışmadığını test edin. Bu durumda çalışıyor ise kulaklığınızı takın. Kulaklık taktıktan sonra sorun olursa eğer bir ayırıcı satın alıp kulaklığınızı o şekilde bağlayın.

Geri
Yukarı