Windows 10 Mobil Erişim Noktasına Bağlanmama Sorunu

mali._

Kilopat
Daha fazla  
Android telefonumda taşınabilir erişim noktasını açıp bilgisayarda bağlandığımda interneti kullanamıyorum. Ancak USB ile bağladığımda sorun olmuyor, internet kullanılıyor. Windows 7 kullanırken bu sorun yoktu WiFi ile telefon internetini kullanabiliyordum. Windows 10'da bu sorun ortaya çıktı. Sorun Wifi ile bağlandığımda IP adresi alamaması gibi gözüküyor. Yardımlarınızı bekliyorum, hata şu şekilde;
hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Elle IP adresi girmeyi dene. Wi-fi sürücülerini güncelle.
Elle bikaç kez denedim olmadı. Zyxel nwd2105 wifi adaptörü kullanıyorum pc masaüstü. Cd den çıkan driver win7 de çılışıyodu ancak win10 da çalışmıyor. Windowsun kendi driverinı seçince çalışıyor. Wifi sürücüsü derken bumu oluyodu ?

Windows+S yap. CMD yaz. Komut istemini yönetici olarak çalıştır.

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarı yeniden başlatıp, kontrol et.

Windows+S yap. CMD yaz. Komut istemini yönetici olarak çalıştır.

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarı yeniden başlatıp, kontrol et.
Bunu da denemiştim. Normal wifi ağlarına bağlanırkende sorun yok. Sadece telefon wifisine bağlanınca internet çalışmıyor. Windows 8 de denedim wifi adaptörünü orda çalıştı. Windows 10 a özel problem.
Sorunu anladım. Anroid 7 güncellemesiyle windows 10 uyumsuzluk yapıyor. Çözümü malesef yok. Android 7 ile windows 8 denedim sorun yok. Android 5 ile windows 10 denedim sorun yok ama anroid 7 ile wimdows 10 da hep aynı sorun.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı