Windows 10 mu Windows 11 mi?

Duhan41

Centipat
Genelde oyun oynuyorum. Bilgisayarı alalı 2 sene oluyor. 2 senedir Windows 11 kullanıyorum çoğu kişi kötü olduğunu ve oyunlarda Windows 10'a göre daha düşük bir performans aldığımı söyledi. Sizce ne yapmalıyım?

RTX 3060, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB, RAM 512 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde oyun oynuyorum. Bilgisayarı alalı 2 sene oluyor. 2 senedir Windows 11 kullanıyorum çoğu kişi kötü olduğunu ve oyunlarda Windows 10'a göre daha düşük bir performans aldığımı söyledi. Sizce ne yapmalıyım?

RTX 3060, AMD Ryzen 5 5600H, 16 GB, RAM 512 SSD.
Arayüzünü hiç sevmem ama Windows 10'un da desteği bir yıla kalmaz kesiliyor. Uğraşmayıp Windows 11'de kalın derim.

Bende Windows 11'e geçiş yapmayı düşünüyorum. Ancak yorumları okuyunca %50'si memnunken diğer yüzdesi memnun değil.

Windows 10 hem de Windows 11, bu sistemle uyumlu olabilir. Ancak, performans açısından Windows 10'un daha stabil olduğunu düşünüyorum bu sistem için. 11 de bazı optimizasyon sıkıntılarından söz ediliyor forumlarda. Gerçi Microsoft sürekli güncellemeler yayınlıyor ve bu sorunları giderebilir. Tercih sizin.

her ikisini de uzun süre denedim ama w10'da kalmaya karar verdim ben. 11 sorunlu şuan. bir sene sonra anca düzene girer. performans konusunda sadece oyunla kıyaslama bence. 11 yükleyince fan daha yüksek çalışıyor ama 10da sessiz sedasız çalışıyor benim bilgisayarda. oyunlarda pek fark yok dediğin gibi ama 11 hantal biraz daha.

Geri
Yukarı