Windows 10 müzik dinleyip video izlerken ses kısılıyor

Börtü Böcük

Kilopat
Müzik dinlerken ve video izlerken ara ara ses kısılıyor. Ses açma ve kısma yerinden azalmıyor ama ses oranında azalma oluyor. 5 - 10 saniye sonra ses tekrar artıyor. YouTube'da video izlerken de ses kısılıyor. Neden böyle oluyor? Sorunu nasıl çözebilirim?

Dediğinizi yaptım. Ama ben bilgisayarımda telefon araması yapmıyorum. Neden ses kendi kendine kısılıyor?
Atıyorum Discord açıktır. Discord sanırım açıkken siz bir ses kanalında olmasanız da ayarlar kısmında mikrofon ses seviyenizi görmenizi sağlıyor. Dolayısıyla aslında bir konuşma içerisinde oluyorsunuz. Bu yüzden de Windows öyle kabul edip kısıyor olabilir diye düşündüm.

Discord dışında farklı programlar da o olayı yapıyor olabilir.
Dediğim gibi sadece bir düşünceydi. İşe yarayıp yaramadığını da söylemediniz. İma ettiyseniz ben anlamadım.

Atıyorum Discord açıktır. Discord sanırım açıkken siz bir ses kanalında olmasanız da ayarlar kısmında mikrofon ses seviyenizi görmenizi sağlıyor. Dolayısıyla aslında bir konuşma içerisinde oluyorsunuz. Bu yüzden de Windows öyle kabul edip kısıyor olabilir diye düşündüm.

Discord dışında farklı programlar da o olayı yapıyor olabilir.
Dediğim gibi sadece bir düşünceydi. İşe yarayıp yaramadığını da söylemediniz. İma ettiyseniz ben anlamadım.
İşe yarayıp yaramadığından emin değilim. Biraz kullanınca belli olacak. Çünkü nadiren ses kısılma oluyor.
Hayır düzelmedi. Ses yine kısıldı. Sonra tekrar yükseldi. Neden böyle oluyor anlamadım. Acaba ses kartı mı bozuluyor? Yoksa kulaklıkta mı bir sorun var? Anlamadım gitti.
Sorun çözüldü. Sorun kulaklıktan kaynaklanıyor. Kulaklığı oynatınca ses azalıyor sonra tekrar ses yükseliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı