Windows 10 nereden sıfırlanmalı?

Mert1337

Hectopat
Merhabalar. Windows 10 sıfırlarken ayarlardan bulut indirme deyip mi sıfırlamalıyım yoksa Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 indirip Rufus'dan USB yazıp mı sıfırlamalıyım? Ben sıfırlarken D diskinin kalmasını istiyorum, ayarlardan sıfırlarken D diski de sıfırlanıyor mu?

Merhabalar. Windows 10 sıfırlarken ayarlardan bulut indirme deyip mi sıfırlamalıyım yoksa Microsoft'un kendi sitesinden Windows 10 indirip Rufus'dan USB yazıp mı sıfırlamalıyım? Ben sıfırlarken D diskinin kalmasını istiyorum, ayarlardan sıfırlarken D diski de sıfırlanıyor mu?
Rufus'dan USB yazdırıp Windows'u tekrar yüklemeye temiz kurulum veya format denir. Dediğiniz bulut indirme denilen şeye sıfırlama deniliyor ancak sıfırlama çok dandik ve yüklerken takılma gibi sorunlar olabiliyor. En garantisi her zaman Rufus ile USB yazıp format atmak. Sıfırlama yapınca sadece dosyaları siler, temiz kurulum yapınca işletim sistemini de silip baştan yüklemiş olursunuz. Format atarken D diskinizi biçimlendirmezseniz D diskindeki dosyalarınız kalır.

Kesinlikle Windows'un kendi ayarlarından sıfırlama. USB yazıp sıfırla ve D diskinin sıfırlancağını düşünmüyorum C sıfırlanır.

Temiz kurulum en garanti yol. Wndows kurulum aşamasında hangi diske biçimlendirme yapmak istediğinizi soruyor. Sadece C sürücüsünü biçimlendirip işletim sistemini C sistemine kurabilirsiniz. D sürücüsündeki verilerinize hiçbir şey olmaz.

Biraz önce sıfır kurulum yaptım. Geç açıldığını fark ettim. USB'ye yazdırıp temiz kurulum yaptım. Normal hızına geldi. Bence en temizi USB'ye yazdırıp format amak.

Geri
Yukarı