Windows 10 nereden sıfırlanmalı?

hsagdiccc

Femtopat
Daha fazla  
Oncelikle iyi geceler ani bir giris oldu. Bilgisayarimin anakartini islemcisini ekran kartini 2019'da satmistim. Şu an yeni parcalar aldim ve montajladim bilgisayari direkt açtım ve 2019'daki Windows'um duruyor fakat biraz kasma var şu an bilgisayari sifirlicam ama ikilemde kaldim Windows ayarlarindan mi sifirlasam daha iyi yoksa format CD'si ile mi sifirlayim? Ya da ikisi de ayni mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windowsun sitesinden indirip kurulum yaptim ve her seyi silmeye ayarladim bi farki olur mu usb yada cd ile yuklemekten?
Bir USB bellek yardımıyla temiz bir kurulum yapmak daha sağlıklı olacaktır.
Ayarlardan sıfırlamak iyi değil fakat bir kurulum diskiyle temiz kurulum yapmak çok iyi olur.
Sıfırdan Windows kurmak en sağlıklısı, mümkünse USB bellekten kur.
Windows Ayarlarından sıfırlamanız daha sağlıklı olacaktır.
Windowsun sitesinden indirip kurulum yaptim ve her seyi silmeye ayarladim bi farki olur mu usb yada cd ile yuklemekten?

Windows'un sitesinden indirip kurulum yaptim ve her seyi silmeye ayarladim bir farki olur mu USB ya da CD ile yuklemekten?

USB veya CD'nin farkı olmaz fakat Rufus ile yazdırırken sistem destekliyorsa GPT ile yazdırırsan Windows 10'un stabilitesi ve hızı daha iyi oluyor. (yanlışım varsa düzeltin)

Ayrıca; ayarlar kısmından sadece mecbur olduğunda sıfırla çünkü her ne kadar komple format at dersen de Windows 10 bir sürü eski ve gereksiz dosya bırakıyor. Temiz kurulum her zaman en iyisidir.

Geri
Yukarı