Windows 10 nvlddmkm.sys hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Xcbha

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Biraz önce NVIDIA ekran kartım olduğu için Intel HD Graphics ekran kartını devre dışı bıraktım ve yeniden başlattım fakat başlıktaki hata ile mavi ekran veriyor ve bilgisayar açılmıyor. Güvenli moda alıp minidump dosyalarını almak istedim fakat o dosyalar da görünmüyor. Ne yapabilirim?

Nvidia driverınızı tekrar yükleyin. Güvenli modda alttaki rehberi takip ederek. Ek olarak bilgisayarınızın açılmama sebebi laptop kullanıyorsanız açılış işlemleri onboard intel ekran kartınızdan sadece oyun işlevleri nvidia driverınızdan yapılır. Direkt nvidia karttan görüntü vermeyi desteklemez çoğu laptop. Eğer oyunda da intel kullanıyorsa Windows'un oyun bölümünden oyununuzu seçerek yüksek performans modunu ayarlamanız lazım. Böylece Windows o oyun için bundan sonra Nvidia ekran kartını kullanır. Yani aygıt yöneticisinden inteli geri aktif konuma getirin. Alttaki işlemi de uygulayın. Sorun çözülür. Dediğim gibi şu oyunda kullanmıyor diye sıkıntınız varsa söyleyin. O konuda yardımcı da olurum :)

- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

- Nvidia sürücünüzü verdiğim linkten son sürümü game ready olanı indirin. Nvidia eski linki artık geçerli değil ve o sayfadaki driverlar çok eski. O yüzden bu yeni linki kullanıyoruz. Google'da ne yazık ki eski sayfası 1.ci sırada.
(Otomatik seçimle uğraşmayın 2 dakika kartınızı ve işletim sistemi bilgilerinizi kendiniz seçin.)

Driver kaldırma ve tekrar driver yükleme işlemini internetsiz güvenli modda yapmalısınız. Buna girmek içinde açılışta F8 sürekli basıp kurtarma seçenekleri ekranında başlangıç seçenekleri tıklayın. Oradan gelişmiş başlangıç ayarları diyerek yeniden başlatın. Seçenekler geldiğinde internetsiz güvenli mod f kaçtaysa o tuşa basın.

Sorun devam ederse 1-2 sürüm eski driver deneyin. Hala sorun devam ediyorsa DDU ile kaldırıp bu sefer kendiniz kurmayın. Windows yüklesin. Hepsine rağmen sorun devam ediyorsa dönüş sağlarsınız.

Ali beyin gönderdiği ayarları yapın ve sonra tekrar hata alınca dosyaları yollayın.

Geri
Yukarı