Windows 10 OEM anahtarlar orijinal mi?

Olga666

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, yeni sistem toplayacağım. Windows 10'u internette ucuza gördüm. Bunlara OEM deniliyormuş. Şimdi ben bunlardan güvenilir bir satıcıdan 50-100 TL arası bir fiyata alsam herhangi bir sorun yaşar mıyım ve bunlar orijinal lisanslar mı, internette araştırdığım kadarıyla orijinalmiş ama kullanan varsa ya da bilgisi olan varsa yazabilir mi çünkü emin olmak istiyorum? Şimdiden teşekkürler.

Orijinal demek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama çoğu sıkıntısız etkinleşiyor.

Eğer aldığınız key OEM veya Retail key ise sınırsız kullanabilirsiniz, elinizde kalma gibi bir durum olmaz.

Merhaba arkadaşlar, yeni sistem toplayacağım. Windows 10'u internette ucuza gördüm. Bunlara OEM deniliyormuş. Şimdi ben bunlardan güvenilir bir satıcıdan 50-100 TL arası bir fiyata alsam herhangi bir sorun yaşar mıyım ve bunlar orijinal lisanslar mı, internette araştırdığım kadarıyla orijinalmiş ama kullanan varsa ya da bilgisi olan varsa yazabilir mi çünkü emin olmak istiyorum? Şimdiden teşekkürler.
Daha yeni arkadaşa 25 TL ile aldık hiçbir sorun çıkmadı.

Orijinal olmasına orijinaldir muhtemelen, sonuçta Microsoft'un kendi ürettiği anahtarlar onlar. Yalnız ne kadar "yasal" sorusu tartışmalı, çünkü başka amaçlar için (ya da kurumsal kullanım amacıyla) satılmış olan anahtarlar 3. kişiler tarafından senin gibi son kullanıcıya tekrar satılıyor. Sorun yaşayıp yaşamaman biraz şansına bağlı, daha önce kullanılmış bir OEM anahtarsa çalışmaz.

Geri
Yukarı