Windows 10 OEM key 11'de çalışmıyor

r.a.n.g.e.r

Hectopat
Bir önceki bilgisayarımı aldığım zaman Windows 10 Home OEM key almıştım Vatan Bilgisayar'dan fakat şu an yeni bilgisayarımda 11 Pro var ve aktif edemiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Home key ile Pro aktif edilemez diye biliyorum. Sürüm farkı var, eğer W11 Home kuracak olursanız muhtemelen aktif olur.
Sürüm Home olup Pro denese yükseltilirdi Windows sürümü. Ama Pro Home'a düşemiyor. Format lazım. Ayrıca Pro ev kullanıcılarına gereksiz özellik sunuyor. RAM kullanımı artıyor. Ben Home hatta Home Single Language öneriyorum. Tabii Home SL sadece laptoplara OEM olarak satılıyor. O yüzden Home öneriyorum.

Tam hatırlayamadım ama etkinleştirme kısmından sorun gider yapıp donanım değişikliği seçilince oluyordu diye hatırlıyorum. Yanlış olabilir.
Öyle bir seçenek yok. Diğer bilgisayarın BIOS'u içinden anahtarı silmeniz lazım diye biliyorum. Taşınamaz kısaca.

Sürüm Home olup Pro denese yükseltilirdi Windows sürümü. Ama Pro Home'a düşemiyor. Format lazım. Ayrıca Pro ev kullanıcılarına gereksiz özellik sunuyor. RAM kullanımı artıyor. Ben Home hatta Home Single Language öneriyorum. Tabii Home SL sadece laptoplara OEM olarak satılıyor. O yüzden Home öneriyorum.

Öyle bir seçenek yok. Diğer bilgisayarın BIOS'u içinden anahtarı silmeniz lazım diye biliyorum. Taşınamaz kısaca.
Etkinleştirmeden böyle kullansam bana zararı olur mu?

Etkinleştirmeden böyle kullansam bana zararı olur mu?
Etkinleştirmezseniz, güvenlik açıkları oluşabilir. Kişiselleştirme yapamazsınız. Bazı Windows güncellemeleri de sorun yaratabilir. Microsoft'un da dediği gibi, orijinal Windows kullanın, güvende ve güncel kalın.

Kişiselleştirme ayarlarını yapamazsın.
Sadece kişiselleştirme deyip geçemezsiniz etkinleştirmemenin pek çok sonucu var. Ben bile hepsini komple bilmiyorum. Sosyalde kişiselleştirme deyip geçiliyor kafayı yiyeceğim.

Evet Retail lisans olunca öyle taşınıyor ama OEM taşınamıyor. Yine de denesin görsün.
Retail lisans da öyle taşınmıyor. Eski bilgisayardan Windows'u siliyorsunuz. Microsoft hesap sayfasından da o cihazı kaldırıyorsunuz. Diğer cihaza hesabınızı girip aktifleştiriyorsunuz.

En kötü 10-12 TL verip MAK key alırsınız.
MAK anahtar da önermeyin. MAK anahtar tek seferliktir, format sonrası kullanılamaz. Sürekli 12 12 vereceğine Sağlam Lisans'tan 69 TL'ye alsın kurtulsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı