Windows 10 OEM key nereden alınır?

mmttcnpltt

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar mevcut bilgisayarımdaki Key'i yeni cihazımda kullanamayacağım için Windows 10 key almayı düşünüyorum. Microsoft'un sitesinde 1200 TL olan Windows 10 ile 20-30 TL olan key in farkı nedir güvenilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar mevcut bilgisayarımdaki Key'i yeni cihazımda kullanamayacağım için Windows 10 key almayı düşünüyorum. Microsoft'un sitesinde 1200 TL olan Windows 10 ile 20-30 TL olan key in farkı nedir güvenilir mi?
Retail Key önerimdir (Genelde daha pahalı oluyor.) Ben en son Amazon'dan 10TL'ye retail almıştım. Ama adam bana MAK gönderdi. Geri mesaj yazdım ve bana retail göderdi.

Retail Key: Sadece bir bilgisayarda kullanılır. Eğer başka bir bilgisayara girilirse, aktif olduğu bilgisayardaki etkinleştirme gider, yeni girilen bilgisayarı aktif eder. (Ben böyle biliyorum.)

Oem Key: Anakarta anahtarı gömer. Sadece o bilgisayarda kullanılır.
(Diye biliyorum.)

Retail key önerimdir (genelde daha pahalı oluyor.) Ben en son Amazon'dan 10TL'ye Retail almıştım. Ama adam bana MAK gönderdi. Geri mesaj yazdım ve bana Retail göderdi.

Retail key: Sadece bir bilgisayarda kullanılır. Eğer başka bir bilgisayara girilirse, aktif olduğu bilgisayardaki etkinleştirme gider, yeni girilen bilgisayarı aktif eder. (ben böyle biliyorum.)

Retail de olabilir.

Sağlamlisans sitesi üzerinden alabilirsiniz. Bu keyler satıcılara toplu olarak verilmiş ürünler, alıp kullanabilirsiniz sıkıntı yok. Ev ortamı için OEM key daha iyidir, alın kullanın. Retail key daha çok ofis tarzı yerler için önerilir.

Retail de olabili

Sağlamlisans sitesi üzerinden alabilirsiniz. Bu keyler satıcılara toplu olarak verilmiş ürünler, alıp kullanabilirsiniz sıkıntı yok. Ev ortamı için OEM key daha iyidir, alın kullanın. Retail key daha çok ofis tarzı yerler için önerilir.
Microsoft sitesinden alinan 1200 tlik sınırsız mı ? yani farklı cihazlarada kurulabilir mi ?

30 liralık da 1200 liralık da sınırsız aktivasyon sağlar, orijinal anahtarsa.
kardeşim patlamayalım sonra :)
siteyi kontrol ettim yorumlar olumlu 1300 lira vermekte istemiyorum yani

Son düzenleme:

Geri
Yukarı