Windows 10 OEM Key Nereden Alınır?

Kendi bilgisayarıma N11 den bu şekilde anahtar aldık ve söylendiği şekilde retail sürüm çıktı, yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum sorunsuz şekilde. 3-4 ay önce arkadaşımın bilgisayarı için satın aldık o ise MAK çıktı, açıklama kısmında mak değildir yazdığı halde. Bu biraz şans işi, iki alışverişte de güvenilir satıcıdan aldığımız halde bu şekilde farklılık oldu. Linkini verdiğiniz satıcıda güvenilir görünüyor, ihtiyacınız varsa alıp, deneyerek görmekten başka çareniz yok. Tedirgin olmaya da gerek yok, en fazla 29 liradan olursunuz.

Arkadaşlar merhaba. Geçen ay bir arkadaşımın aldığı W10 key bugün patladı. Bilginiz olsun 10 TL'ye alınan keyler tamamen şans işi. Bende 10 TL'ye aldım fakat 6-7 oldu sorun sıkıntı yok bende. Patlama ihtimalini düşünerek alın alacaksanız.

Size retail deyip MAK verebiliyorlar. Soruyu inanmanız için değil, size anlatılan ürünün gelmediğine dair kanıt olması için sormanızı önerdim. Alıp etkinleştirdikten sonra lisans türü sorgulayın bilyisayarınızda. Retail veya OEM ise sıkıntı yok ama MAK yazıyorsa mağazaya bildirip hakkınızı arayın 🙂

Yaklaşık iki senedir kullandığım retail sürüm bu sabah bilgisayarı açtığımda etkinleştir uyarısı veriyor. Faturası da var ama bu kadar zaman geçmiş kimi kime şikayet edebilirsin. Elimde OEM lisans şifresi de mevcur fakat bir süre kullanmayacağım, belli ki bir sorun var Microsoft tarafında.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı