Windows 10 OEM Key Önerisi

Piyasada 10 TL'ye de key var 80 TL'ye de. Bunların hangisi güvenilirdir? Ucuzlara elim kayıyor açıkçası ama emin olamadım.

İki tip aktivasyona denk geldim. Birincisi hepsiburada.com sitesinde 50 TL'ye aldığım ve gayet normal şekilde aktive olan key.

İkinci tip pttavm, trendyol, n11'den daha ucuza aldığım çile çektiğim, telefonla akvitasyon hadiseleriyle uğraştığım tür.

Key geçersiz çıkar, yazarsın dönmezler 4 saat. Instagram hesabı verirler, oraya mesaj yazın derler... Atarsın 5 saat sonra cevap gelir...

Sağlamlisans OEM key, şu ana kadar iki tane aldım. İlk alışımın üzerinden 5 yıl geçti hiçbir sıkıntı yaşamadım.
Sağlamlisans üzerinde 2 tane key var bunların farkı nedir?

Dosya Ekleri

• 20220725_055317.jpg
    20220725_055317.jpg
    15,8 KB · Görüntüleme: 107
Sağlamlisans üzerinde 2 tane key var bunların farkı nedir?

OEM olan anakarta gömülüyor bir kere girdikten sonra bir daha girmenize gerek kalmıyor. Diğerini her formatta girmeniz gerekiyor ve sanırım aynı anda iki cihazda kullanırsanız bloke olma ihtimali var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon Etkinleştirmesi yapman gerekiyor.

Key:
N4VQR-9W29G-K3DXG-JVG6C-KW3XD
Description: Win 10 RTM CoreSingleLanguage OEM:DM

Piyasada 10 TL'ye de key var 80 TL'ye de. Bunların hangisi güvenilirdir? Ucuzlara elim kayıyor açıkçası ama emin olamadım.

Ben trendyol.com da "PintiPin" satıcısından aldım 40 ₺'ye. Kendi sitelerinde yani pintipin.com'da 20 ₺'ye satılıyor aynı ürün fakat ben pek güvenmediğim için Trendyol üzerinden aldım. Herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Tek sorun trendyol.com üzerinden aldığım için ürünü kargolamak zorunda kalıyorlarmış. Bu yüzden 1-2 gün bekledim.

Windows 10'lar daha uygun, konu sahibi için bunlar yeterli oluyor herhalde. Windows 11 alırsa windows 10 geri dönebiliyor mu ya da win10 alırsa 11 güncelleyebiliyor mu bilmiyorum. Biraz bilgisizim bu konuda.

Geri
Yukarı