Windows 10 OEM vs. Retail Anahtar

OEM, bilgisayarı sıfırlasan bile kalıyor anakarta işleniyor.

Retail, her bilgisayara kullanabiliyorsun. Bildiğim kadarıyla, OEM al derim ama.

OEM, bilgisayarı sıfırlasan bile kalıyor anakarta işleniyor.

Retail, her bilgisayara kullanabiliyorsun. Bildiğim kadarıyla, OEM al derim ama.

Cevabın için teşekkürler
Bir şey daha soracaktım laptopuma giriş yaparken normal profil ile giriyorum yani e mail falan yok Microsoft hesabını kaldırıp bir profil oluşturdum kendi adımda kısacası. Lisans anahtarını girdiğim zaman sıkıntı olur mu acaba?

Her formatta yeni bir profil oluşturmadan yaptıysanız yani(cevrim dışı hesap) her seferinde oradan açacaksınız. OEM key alırsan anakarta işlenir ve her formatta etkinleştirmene gerek kalmaz.

Her formatta yeni bir profil oluşturmadan yaptıysanız yani(cevrim dışı hesap) her seferinde oradan açacaksınız. OEM key alırsan anakarta işlenir ve her formatta etkinleştirmene gerek kalmaz.

Biraz fazla soru sordum herhalde hakkını helal et hocam son bir sorum var 🙂 OEM al demiştin nedenini biraz açıklar mısın cevapların için teşekkürler 🙏

Retail lisans başka bilgisayara da lisans yapabiliyorsun. OEM ise anakarta işleniyor ve formattan sonra lisans yapmana gerek kalmıyor. İkisi de iyi. Başka bir bilgisayara lisans yapmayacaksan, OEM al. (kendi fikrim.)

Geri
Yukarı