Windows 10 ön izleme açma/kapama

ahmet payza

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 işletim sisteminde ses ayarlarını klavye üzerinden değiştirdiğimizde, minimize edilen aktif video penceresi ya da web sayfası ile alakalı ön izleme sol üst köşede çıkıyor.
Veya birden çok tarayıcı sekmesinde açılan web sayfaları var diyelim bunların üzerine mouse imleci ile gelip beklediğimizde de mini bir ön izleme penceresi beliriyor görev çubuğunda.

Bu tür özellikler her ne kadar göze hoş gibi gelse de yavaş ve eski olan bilgisayarların çalışma hızını daha da yavaşlatıyor.
O nedenle sormak istedim; bu özellikleri açıp kapatmayı nasıl yapabiliriz?

Küçük resim ön izlemesi için bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu biliyorum, kasdettiğim şey farklı...
Not: Windows gelişmiş ayarlar/performans ayarlarında yer alan peek özelliği devre dışı yani onunla da alakalı değil.
Kendi sorumun cevabını kendim araştırıp buldum ancak yine de ihtiyacı olanlar için çözümü paylaşmak istedim;

Windows 10 Chrome'da Ses Düzeyi / Medya Kontrol / Media Keys Özelliğini Kapatma

https://answers.microsoft.com/tr-tr...hromeexe/8007aeab-670e-431a-a438-2f83e4d61b22
Not: Eklediğim linklerde Türkçe olarak anlatılmış Google Chrome tarayıcıda flags yazınca açılan ekrandaki ayarlar içinden "Media key handling" olarak aratmanız gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı