Windows 10 özelleştirme

Ne gibi hatalar.

Normalde deneme amaçlı indirmeyi planlıyordum. Ardından Windows ile çok farklı olduğunu, yani exe dosyasına tıklayınca açılmayıp her zaman kod yazılarak kullanıldığını görünce yüklemeye bile tenezzül etmedim. Biraz daha araştırma yapınca sorun yaşayan kullanıcılar olduğunu fark ettim. Bundan sonra da Linux'u kafamdan sildim.

Normalde deneme amaçlı indirmeyi planlıyordum. Ardından Windows ile çok farklı olduğunu, yani exe dosyasına tıklayınca açılmayıp her zaman kod yazılarak kullanıldığını görünce yüklemeye bile tenezzül etmedim. Biraz daha araştırma yapınca sorun yaşayan kullanıcılar olduğunu fark ettim. Bundan sonra da Linux'u kafamdan sildim.

Exe dosyalarını wine adlı program ile kolayca açabilirsiniz. Ve her zaman kod gerekmiyor. Deb uzantılı dosyalar da exe gibi açılıyor.

Önyargılı gibi gözükebilirim ama kod yazmak sevmediğim bir şey. Örneğin klasör açma, ekran parlaklığı gibi ve bu sitedeki kodları görünce uzaklaştım Linux'ten.

Hocam siz hangi videoları izlediniz merak ettim her şeyi kod sanıyorsunuz her şey kod ile olmuyor adamlar oraya kocaman başlat menüsü koymuş oradan da kurabilirsiniz gerekli şeyleri. Gnome masaüstü ortamı ile kod yazmadan kolay kullanım sunuyor.(Kod algısını kırın)

Geri
Yukarı