Windows 10 optimizasyonu nasıl yapılır?

Fkures

Hectopat
Arkadaşlar, aşağıda özelliklerini attığım sisteme sahibim. Bilgisayarı da daha yeni aldım. UEFI Windows 10'umu kurdum, sürücülerimi güncelledim vs.
1 ay oluyor, performans adına yaptığım tek adım güç seçeneklerinden yüksek performansa almak oldu.

Başka hiçbir ayar yapmadım. Yapmam gerekiyor mu onu da bilmiyorum. Performans adına bir sıkıntı yaşamıyorum. Çok nadiren FPS düşmesi yediğim oluyor, o da Total'de 2 veya 3 kere olmuştur 1 aydır. Daha önce eski bilgisayarımda kullandığım bir optimizasyon paketi videosu vardı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki ayarları yapıyordum, az da olsa fark oluyordu lakin bu bilgisayara yapmak istemedim şahsen.

İşin özü sizce performans adına yapmam gereken bir ayar vs var mı? Tavsiye ettiğiniz şeyler var mı vs.
SSD olarak da 6900/5000 Samsung 980 Pro kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1638717460486.png
    1638717460486.png
    60,9 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tip şeylerle çok uğraşmış biri olarak soylemek istiyorum ki eğer Valorant CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız bu tip ayarların etkisi çok az, üstüne özellikle Windows Store ve Xbox uygulmasında olmak üzere büyük stabilite problemleri ortaya çıkarabiliyor.

Bu tür optimizasyon ayarlarını böyle bir sisteme sahip olacağım hiçbir zaman klavye de 1 kere bile yazmam açıkçası. Ekran kartı ayarlarını yapın bırakın daha fazla şeye gerek yok.

Optimizeden kastım şöyleydi sanırım ifade edemedim kendimi, gereksiz güç kullanımı vs bu tarz şeyler için misal LoL oynarken kalkıp 100% GPU kullanmasın vs.

Geri
Yukarı