Windows 10 orijinal olduğu nasıl anlaşılır?

Exe.

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba benim Windows 8 pro orijinal key sahibiyim, geçenlerde Windows 10 yükledim. Ama bana Windows 8.1 güncellemesi gelmişti. Ben Windows’un kendi sitesinden Windows 10 64 bit olarak İSO şeklinde indirip kurdum. Herhangi bir şekilde key sormadı, kurulum esnasında ama bilgisayarda resimde görüldüğü gibi etkinleştirildi. Şeklinde görülüyor sizce tekrar Windows 8 yükleyip daha sonra 8.1 e yükseltip sonramı 10 kurmalıyım nasıl yapmalıyım?
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'den temiz kurulum yaptıysanız ilerde lisans problemi yaşamamak için Windows 8.1 kurup yükseltme yoluyla geçiş yapın. 1 yıl sonra yükseltme yoluyla kuruluma izin vermeyebilirler.
Bu komutu çalıştırıp kalıcı etkinleştirme yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz. Ama bu ilerde sıkıntı çıkmayacağını ispatlamaz. Windows 7 ve 8 kullanıcıları için Windows 10 lisans sahibi olmak için izlenmesi gereken yol yükseltme.

Kod:
slmgr.vbs /xpr

Eğer Windows açıkken kurduysan -yükseltme yaptıysan yani- herhangi bir problem yok. İlla bildirim beklemek zorunda değilsin, ISO'yu indirip kurmak da aynı şey demek. Burada önemli olan yükseltme şeklinde kurmak, key sormadığına göre sanıyorum ki temiz kurulum yapmamışsın.

Windows 8.1 yükledikten sonra görev çubuğunun sağ alt kısmında başlat menüsünden rezerv işlemini yaptım. Daha sonra bana bildirim geldi, ve Windows 10'a geçişimi sağladım ama herhangi bir key istemedi? Bir sonraki kurulumunda key isticek mi ?

Temiz kurulumda key ekranı gelecektir ama key girmene gerek yok. 'Atla' seçeneği ile key girmeden kurulum yapacaksın ve Windows kurulduktan sonra internete bağlandığın anda otomatik olarak etkinleşecek.

iso dosyasını kurarken dosyalarımı koru seçeneğiyle yüklediyseniz eğer bu temiz kurulum değil, yükseltme işlemi olarak geçer ve key sorunuza gelecek olursak yükseltmelerde key girmenize gerek yoktur. win8 lisans keyiniz otomatik olarak kullanılır. Sisteminizde bir sorun, gecikme, performans bakımından bir sorun olmadığını düşünüyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Konsol ekranına aşağıdaki gibi "slmgr /xpr" komutunu yazınız ve Enter tuşuna basınız. Çıkan mesaj ekranında The machine is permanently activated. (Makine kalıcı olarak etkinleştirildi.) yazıyor ise Windows işletim sisteminiz orjinaldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı