Windows 10 otomatik onarma mümkün mü?

Autistic Boy

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Windows 10'da kişisel olarak yapılan bir takım işletim sistemine hasar verecek işlemler yada herhangi bir sorun oluştuğu zaman, hiç böyle uğraşmadan Windows'un herhangi bir sıkıntıyı kendisi Microsoft'un sunucularından algılayıp, kendi kendine sıkıntıyı çözebilmesi durumu mümkün olabilir mi? Şu anda öyle bir sistem yok diye biliyorum ama yakın zamanda böyle bir sistem gelir mi? Windows 10 mağazasında herhangi bir oyun veya program indirmek istemiştim ancak 300 KB cıvarında takılıp kaldı ve hiç ilerleyemiyordu. Ardından bende CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sorunnu çözmek için, şu aşağıda belirtmiş olduğum, komut girdilerini yazdım fakat, bu sefer Windows Security Essentials başlatılamadı hatası aldım ve Sistem geri yükleme yaparak anca tehlikeden kurtuldum denilebilir. Ancak bu kodları yazmak, Windows 10'daki mağazadan herhangi birşeyi indirirkenki sorunu çözmüyordu. :(
Kod:
net stop wuauserv
net stop cryptSvc
net stop bits
net stop msiserver
ren C:\Windows\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.old
ren C:\Windows\System32\catroot2 catroot2.old
net start wuauserv
net start cryptSvc
net start bits
net start msiserver

Bu kodları bu videodan buldum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı