Windows 10 Otomatik Sürücü Kurulumunu Kapatma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emrecz

Hectopat
Daha fazla  
Windows otomatik olarak driverları yüklüyor ne yaptıysam mani olamadım. İnterneti kestim driverları bir güzel kaldırdım, daha önceden indirdiğim en güncel driverı yükledim, yeniden başlattım bu seferde ekran kartı tam güçte ve 50 55 derecelerde çalışmaya başladı. Sonra tüm driverları sildim GeForce ile yükledim yine tam güçte çalışıyordu ve GPU sıcaklığı 50'lerde. Windows'un yüklediği eski driver ile GPU sıcaklığı 40 45 derece arası ve tam güçte çalışmıyor. 1903'e geçmeden önce GPU sıcaklıklarım Max 35 dereceydi. Ben anlam veremedim ne yapmam gerekiyor sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Türkçesi, "Gelişmiş ayarlar..." gibi bir şey olması lazım.

Rehber eski. Artık Denetim Masası yok orada...

Windows 10 Otomatik Sürücü Kurulumu Kapatın:
  • Başlat menüsünü açın ve "Gelişmiş sistem ayarları" yazıp çıkan sonuca tıklayın.
  • Donanım sekmesine geçin:

1564679079828.png
  • Aygıt Yükleme Ayarları deyin.
  • Şimdi buradan Cihazlarınız için kullanılabilen üretici uygulamalarını ve özel simgeleri otomatik olarak indirmek ister misiniz seçeneğini Hayır olarak seçin ve Değişiklikleri kaydet deyin:

1564679121854.png

Konu başlığı dışında bir sorun varsa yeni konu açabilirsin.
Ekran karti driver'i icin ekran karti üreticisinin yazilimiyla güncellemek en mantiklisi. Ilk Windows otomatik kurduktan sonra Nvidia ise Experience, AMD ise gerekli olan yazilimla otomatik olarak en güncel sürüme güncelle. Intel icin de kendi yazilimi var. Sicaklik icin 1809'dan 1903'e öyle sicaklik degisecegini sanmiyorum bosta. BIOS güncel mi?

Türkçesi, "Gelişmiş ayarlar..." gibi bir şey olması lazım.

Rehber eski. Artık Denetim Masası yok orada...

Windows 10 Otomatik Sürücü Kurulumu Kapatın:
  • Başlat menüsünü açın ve "Gelişmiş sistem ayarları" yazıp çıkan sonuca tıklayın.
  • Donanım sekmesine geçin:

1564679079828.png
  • Aygıt Yükleme Ayarları deyin.
  • Şimdi buradan Cihazlarınız için kullanılabilen üretici uygulamalarını ve özel simgeleri otomatik olarak indirmek ister misiniz seçeneğini Hayır olarak seçin ve Değişiklikleri kaydet deyin:

1564679121854.png

Konu başlığı dışında bir sorun varsa yeni konu açabilirsin.

Çözüm
Windows 10 Otomatik Sürücü Yüklemeyi Kapatma Rehberi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı