Çözüldü Windows 10 "Oturumunuz kapatılmak üzere" Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kappuska

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar kendiliğinden güvenli modda açılıp oturumunuz 1 dakika içinde kapanacak yazıp 5sn içinde yeniden başlatıyor ve yine aynı devam edip döngüye giriyor.
Dosyalarımı koruyarak sistem sıfırlanması denedim yapmadı ve hazırlamış olduğum ödevlerin kurtarılması gerekiyor lütfen.

Screenshot_2020-05-13-14-29-39-203_com.whatsapp.jpg

Modem ne alaka, bende de aynı sorun var :(

Modem ne alaka ya? Aynı sorun bende de oldu. Şu an sorun karşıma çıkmıyor ama pat diye çıkacak diye çok korkuyorum. Acaba OEM Key satın aldığım için mi yapıyor? Birileri beni aydınlatırsa çok sevinirim. PC'ye epey para saydım.
(Tarih: 18 Aralık 2020)
Arama çubuğuna "shutdown -a" yazın ve çalıştırın. İşlem bu kadar.

Bunun bu kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Araştırdım, geçici bir çözümmüş ve sadece PC başlandığı an yapılıyormuş. Daha mantıklı ve güvenilir bir çözüm olmalı. Yetkililerden biri çözüm bulursa daha güzel olacak. Bu arada Microsoft topluluğu sitesinde bile saçmalıklarla dolu çözüm denilemeyecek çözümler yazmışlar. Bilgi kirliliğinden başka bir şey değil bu.

Başlat / çalıştır'a shutdown -a yazacak kadar vakit olmuyor çoğunlukla. Daha kolay bir yolu var.

Masaüstüne sağ klik, yeni / kısayol / shutdown.exe -a yazıyoruz ve kafamıza göre bir isim verip tamamlıyoruz. Bu kısayol masaüstünde bulunsun. İhtiyaç hissettiğinizde hemen buna tıkladığınızda işlem iptal oluyor. Benim de bazen yapıyor ve bu kısayola tıklıyorum işlem iptal oluyor.

Hatta bu oluşturduğum kısayolu başlata sabitledim, başlatta duruyor. Masaüstünde kalabalık etmemesi için.

Geri
Yukarı