Windows 10 Oyun Açılırken Güç Tasarrufu Moduna Geçiyor

turgutnalkran

Decapat
  • i3-6100 3.7 GHz işlemci
  • Kingston HyperX Fury 8 GB DDR4 RAM
  • Asus R9 280X 3 GB ekran kartı
  • MSI H110M PRO-VD anakart

Güç ayarlarındaki bazı ayarları değiştirdim, (güç planı, ekranın otomatik uyku moduna geçmesi vs.) , aygıt yöneticisinden sürücüleri kaldırdım ve "AMD cleanup utility" kullanarak sürücüleri sıfırdan yükledim. Memtest yaptım, hiçbir sorunla karşılaşmadım.

''DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth'' ve ''sfc /scannow'' komutlarını kullandım. Tekrardan DirectX yükledim. Kullandığım Windows sürümü güncel.

Bilgisayarımı 4 yıl önce aldım, termal macunu hiç değişmedi. (hiç ısı sorunu yaşamadım) 2 hafta önce tozunu temizledim. 600w güç kaynağım var sorun ondan kaynaklanıyor olabilir mi?

Güvenilebilirlik monitörüne baktığımda mavi ekran ve Windows çalışmayı durdurdu hatalarını görüyorum. Bir ay önce (sadece tek bir diske) format attım ve LiveKernelEvent141 sorunu ile karşılaşıyordum belirttiğim metodları uyguladıktan sonra o hatayı almamaya başladım.

Güç tasarruf moduna oyun yükleme ekranına girdikten sonra giriyor ve monitor kapanıyor fakat arka plandaki sesleri birkaç dakikalığına duyabiliyorum. Sorun grafik kartına yük yükleyen oyunlarda oluyor, tarayıcıları sorunsuz kullanabiliyorum.

Format atmak istemiyorum ama daha başka ne yapabilirim bilmiyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
BIOS ayarlarını sıfırladım. ''Driver Booster'' programını kullanarak güncel olmayan sürücülerimi güncelledim. İkisinin de bir yararı olmadı , bilgisayarım her seferinde oyuna girerken veya oyunu yüklerken çökmeye devam etti.

Sadece bir veya iki kez oyunu düzgün çalıştırabildi. (şu dediğim iki şeyi yapıp bilgisayarımı tekrardan başlattıktan sonra)

Bu hafta içinde bakıma götüreceğim. Sorunun yazılımdan kaynaklanmadığını düşünüyorum.
Siz ne diyorsunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı