Windows 10 Oyun Oynarken Masaüstüne Atma Sorunu

Raimondex

Hectopat
Öncelikle iyi forumlar. Bilgisayarımı formatladıktan sonra oyunlarımı ve programlarımı kurdum. Ardından Windows'umu etkinleştirdim. Her şey yolunda olmasına rağmen, oyun oynarken her 1-2 dakikada bir oyunu alta alıyor. Çok sık bir şekilde yapması beni rahatsız ettiğinden, internette araştırma yaptım. Bu konu hakkında yazılmış neredeyse tüm yazıları okudum. Kimisi "Görev Yöneticisi"ndeki Başlangıçta gereksiz programları durdur demiş. Kimisi ekran kartını güncelle demiş, kimisi UI0Detect.exe, yani etkileşimli hizmetler algılaması servisinden kaynaklanıyor olabilir demiş. Kimisi klavyeden dolayı demiş fakat hepsini denedim, çözüme kavuşamadım. Ekran kartından dolayı olabilir diyende vardı, onuda denedim. Ekran kartım Gigabyte GTX 1050 TI.
İnternetten Driver güncellemek istedim. Sitedeki Yeşil butondan driver indirdim. Kendi sitesinden driver'ı indirdim. Driver'ı kurarken, "Nvidia kurulum programı başarısız" hatası aldım. Sonra tekrardan driveri kurmayı denediğimde ise, driver daha kurulmadan Ekran Çözünürlüğü 1024x768 oldu. Değiştirmek istediğimde ise izin vermediğini fark ettim.
Ekran Alıntısı.PNG

Çok illet bir sorunmuş. :) Çıldırmak üzereyim, bana yardımcı olun. :)

NOT: Bilgisayarı her açtığımda "KMSpico" diye bi setupla karşılaşıyorum. Kurmadım. İnternette kötü amaçlı yazılım oldugu söyleniyordu. Başlangıçta açılacak programlar listesinde devre dışı bıraktım. Ondan dolayı oyunu alta alıyor olabilir mi?

NOT: Çözünürlüğün düşmesi sorununu, tekrar driveri kurmayı deneyerek çözdüm. Teşekkürler.
Up

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı