Windows 10 oyun yakalama uygulaması ve video kaliteli render yapmak

yelawolf3542

Femtopat
Makaleler
1
Merhaba, Windows 10'un kendi video/oyun kayıt uygulaması ile oyunları kaydediyorum. Hiç FPS veya performans kaybı olmadan yüksek kalitede ve 60 FPS ile. Buraya kadar en ufak bir sıkıntım yok. Şöyle video özelliklerini göstereyim:

ss1.JPG

Sonra bu videoyu yine Windows'un kendi fotoğraflar ve videolar uygulaması ile "Kes/Kırp/Düzenle" yerinden kesiyorum. Kesilen, TRIM isimli videonun özellikleri ise 30 FPS ve 6500 kb/sn veri hızı oluyor. Bunu da sonradan fark ettim, YouTube düşürüyor kaliteyi diye düşünüyordum eskiden.

Herneyse, şimdi bu videoyu Sony Vegas Pro ve Adobe Premiere Pro ile kesip render ediyorum fakat hala orijinal video kalitesini yakalayamadım. Max render quality ayarları seçili zaten, FPS aynı 60 FPS, bitrate değerlerini kendim yazıyorum video ile aynı değere yakın ayarlıyorum, örneğin bu videodaki gibi 18, 6 mb/sn gibi. Tür olarak da h. 264 gibi yüksek kalite ayarlarını seçiyorum. MP4 yani. Avi'de aşırı büyük dosya boyutu oluyor çünkü.

Ama yine de video kalitesi orijinal halindeki gibi değil, en fazla %80-90 yaklaşabildim o kaliteye. Neden olabilir?
Çözdüm sorunu. Programların 5-6 yıl eski versiyonları ile çalışıyordum. Güncel 2020 versiyonları ile denedim benzer render ayarlarıyla, şu an kalite istediğim gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı