Windows 10 Oyunlar Açılmıyor

• Konuyu başlatan EnderÜnal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 12B
E

EnderÜnal

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba, windows 10 kurdum bilgisayarıma yeni fakat yüklediğim oyunları açamıyorum. Ben ilk defa format attım sağolsun Recep ve Ali abinin videolarının yardımıyla. Sürücüler de çoğu yüklendi otomatik olarak ama bazı gerekli uygulamalar varmış sanırım C++ falan. Bunları hiç yüklememiştim daha önce. Nereden bulabilirim? Bunların mı acaba etkisi vardır oyunların açılmamasında? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklediğiniz oyunlarla beraber genelde Steam veya Origin üzerinden kurulurlar. Kurulmazlarsa oyunların içerisinde "-Redist, İnstall" gibi klasörler olur. Bunların içerisinde "vrc, DX" gibi dosyalar olur. Bunları kurup oyunu çalıştırabilirsiniz.

Tropico 5 kurmuştum, içinde Commonredist diye bir klasör vardı vrc uygulamalarını kurdum fakat hala aynı. Oyuna tıkladıktan sonra hiçbir şey olmuyor.

Ben yapmıştım ama sizin verdiğiniz linkten tekrar yaptım, değişen birşey olmadı malesef. Acaba kurmayı unuttuğum birşeyler var mı siz bakabilir misiniz? Şuanda kurulu olan tüm uygulamalar resimde görülüyor.
Adsız.png

Oyuna sağ tıklayıp "Uyumluluk Sorunu Giderme" seçeneğine tıklayın ve önerilen ayarları deneyin. Daha sonra "Programı Sına" seçeneğine tıklayın. Daha sonra oyun açılırsa "İleri" diyin.

"Programı Sına" dedikten sonra da açılmadı. Orada hiçbir şey olmadan kalıyor. Az önce Left 4 Dead 2 'yi açtı. Sorun oyundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Kusura bakmayın epey cahilim bu konularda, yeni giriş yapıyorum :)

Formattan ve güncel sürücüleri kurduktan sonra sırasıyla :

Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 - x86
Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 - x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 - x86
Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 - x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 - x86
Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 - x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 - x86
Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 - x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 - x86
Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 - x64

dirextX
(web installer ile en güncel halini kurabilirsiniz)
kurunuz.

Bunları kurduktan sonra programları kaldırdığınız yerde solda bir yazı var. Wündows özelliklerini aç-kapat diye. Oradan da netframework 3.5 ve 4.6 yı aktif edip tamam deyiniz.

Bu dediklerimin hepsini sırasıyla güzelce kurduğunuzda açılmayacak oyun ya korsan oyundur ya da DOS zamanında kalma çok eski bir oyundur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı