Windows 10 oyunlarda "0x000007b" hatası

LastCreative

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Arkadaşımın sahip olduğu Lenovo markalı dizüstü bilgisayarı Windows 8'den Windows 10'a yükselttim. Ardından da PUBG, Rocket League, Viscera Cleanup Detail gibi oyunları yükledim. Her birinde 0x000007b hatası verildi ve Recep Baltaş'ın yazdığı bir konudan Depends adlı bir program indirip hangi dll'lerde sorun çıktığına baktım. Çıkan sorunlu dll'leri silip düzgün olanlarını geri aynı yere attım ve PUBG'yi açmayı başardım fakat Rocket League açmaya çalıştıgımda yine aynı dosyalarda dahil birçok dll dosyası hatalı gözüktü fakat hala PUBG açabiliyorum bunun sorunu nedir her oyunda farklı farklı dll atıyorum ama sorun olan şu ki bozuk olan dll'ler bazı oyunları açmakla beraber bazı oyunlarıda açmıyor ve her biri için Windows'dan izin alıp silip geri yüklemek çok zahmetli. Bunun kolay bir yolu var mıdır ya da sorun nedir? Şimdiden teşekkürler. Bu arada format sırasında hiçbir sorun çıkmamakla beraber Windows'un kendi sitesinden indirildi ve şu anda kullandığım bilgisayarda aynı format diskinden format atıldı ve hiçbir sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce 2 kere yaşadım, iki kere de kendim çözdüm. Zaten ilk yaşadığımda, çözerken zorlanmıştım. İkinci yaşadığımda hatanın nedenini bildiğim için zorlanmadım. Файл из Облака Mail.Ru 353 Mb. indirip kurun. Windows için gelmiş tüm DLL güncellemelerini içermektedir. Kesin çözüm. Yaptıktan sonra buraya yazarsanız mutlu olurum. Ayrıca sisteminiz 32-64 bit ne olursa olsun, "vc_redistx86" kurun bilgisayarınıza. Bu iki adımdan sonra bu hata artık başınıza dert olmayacak.

Fotoğrafta işaretli C++ sürümlerini kurunca sorun düzeldi bende.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    25,9 KB · Görüntüleme: 200
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı