Çözüldü Windows 10 - oyunlarda FPS sabitlenme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar kullandığım sistemde FPS genellikle 120 veya 180 olarak sabitleniyor her oyunda. Vsycn özelliği kapalıdır. Oynadığım oyunlarda FPS kilitlenmemesi için gerekli kodu konsol kısmına yazsam da genellikle FPS sabit 120 veya 180 oluyor. Eskiden böyle bir şey yoktu 200 300 FPS alabiliyordum. Şu an böyle bir sıkıntı yaşıyorum. Bazen MSI after uygulamasını açmayınca 200 240 FPS alabiliyorum. Ama sonra yine aynı şekilde oluyor. NVIDIA denetim masasından birkaç ayar yapınca 120'ye kadar çıkabiliyorum eğer yapmazsam 63'te kalıyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    3,7 MB · Görüntüleme: 49
Çözüm
1609757902524.png

Boşuna Crysis hakkında konuşmayın bu oyundada aynı sorun var.
Düşük ayarlarda mı?

Orta ayarlarda ve düşük ayarlarda ikisinde de
Konuyu kapatabilirsiniz sorunum çözüldü.
Çözüm şekli:

NVIDIA denetim masasına girip uygulamayı 3D ayarlardan oynayacağım oyunu elimle seçip daha sonra.
CUDA - GPU'lar tümü.
Düşey senkronizasyon kapalı.
Güç modu maksimum performans.
Maksimum kare hızı 1000.

Olarak ayarladım 1. seçenek belki gereksiz olabilir ama bir kere böyle oynadım daha sonra düzeldi ondan yaptığım şekilde yazıyorum sorunu yaşayan tek tek deneyip bakabilir.

Genelden bu ayarları yapınca ne yazık ki sorun düzelmiyor oyunu el ile seçip oyuna özel yapmak gerekiyor.
1 Bölüm kaldırmaları kötü olduğu anlamına gelmez ki. Oyunun grafikleri yeni bir çağ başlattı bence.

Hayır Remastered 2007 yılında çıkandan kötü bana göre YouTube'tan karşılaştırmalara bak 2007 yılında çıkan daha başarılı grafik anlamında gelişmiş olabilir ama diğer etmenlerde önemli. FPS dalgalanması daha çok oluyor bundan dolayı bazı oyunlar sıkıntılı oluyor.

1 Bölüm kaldırmaları kötü olduğu anlamına gelmez ki. Oyunun grafikleri yeni bir çağ başlattı bence.
O bölüm tekrardan geri eklendi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyunu tartışacağınıza şu sorunu mu çözsek.:D.

1609757902524.png

Boşuna Crysis hakkında konuşmayın bu oyundada aynı sorun var.
Düşük ayarlarda mı?

Orta ayarlarda ve düşük ayarlarda ikisinde de
Konuyu kapatabilirsiniz sorunum çözüldü.
Çözüm şekli:

NVIDIA denetim masasına girip uygulamayı 3D ayarlardan oynayacağım oyunu elimle seçip daha sonra.
CUDA - GPU'lar tümü.
Düşey senkronizasyon kapalı.
Güç modu maksimum performans.
Maksimum kare hızı 1000.

Olarak ayarladım 1. seçenek belki gereksiz olabilir ama bir kere böyle oynadım daha sonra düzeldi ondan yaptığım şekilde yazıyorum sorunu yaşayan tek tek deneyip bakabilir.

Genelden bu ayarları yapınca ne yazık ki sorun düzelmiyor oyunu el ile seçip oyuna özel yapmak gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı