Windows 10 Oyunlarda Siyah Bar Sorunu

Oguzz162000

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba beyler. Benim sorunum açık ve net. Windows 10'da oyunlar tam ekran olmuyor. Sağ ve solda siyahlıklar var. Siyah bar diye geçiyor sanırım. Recep Baltaş'ın çözümünü denedim. Fakat tam ekrana ölçeklendir ayarı olsun diğer çözüm yolları olsun işte yaramadı. Lütfen yardım edin. @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ile beraber tam ekran programın çözünürlüğü ekran oranınızdan farklıysa otomatik olarak ekrana yaymıyor. Çünkü görüntüyü uzatmış oluyorsunuz ve görüntü olması gerektiğinden farklı gözüküyor.

Ekran kartı ayarlarından yapmanız gerekiyor. Ekran kartınızı belirtin. Ekran kartı ayarlarında böyle bir ayar yoksa oyuna girmeden önce Hotkey Resolution Changer programıyla masaüstünü o çözünürlüğe geçiş yapıp oyuna girebilirsiniz. Ayrıca eskiden kullandığım reso.exe diye bir program vardı. Onu da size gönderebilirim. Reso.exe çalışma prensibi oyuna yeni kısayol atıyorsunuz ve o kısayol oyunu ve ya programı istediğiniz çözünürlükte çalıştırıyor. Oyundan çıktıktan sonra çözünürlük otomatik olarak eski haline getiriyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı