Windows 10 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası

İşletim sistemi
Windows 10

dgknaltnts

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 16 GB 3600MHz Cl16 RAM
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX8200 Pro 1TB M2.SSD
Ekran kartı
MSI Gaming X Trio RTX 3080
Anakart
ASUS ROG STRIX B550-F Gaming(Wi-Fi)
İşlemci
Ryzen 5900X
Windows ekranı gelirken verdi hatayı ve %100 olduğunda sistem kendini yeniden başlatmadı kendim yaptım. İnternetten baktığım zaman RAM hatası olabileceği yazıyor. Sistemde anakartın 2. RAM slotu bozuk (elektrik gittikten sonra bozuldu) ve RAM'ler 1. ve 4. kanalda. Bu yüzden D.OC.P açık değil. Yaklaşık 1 senedir mavi ekran vermiyordu sistem. Dump dosyasını paylaşıyorum.

Sistem özellikler;
-MSI Gaming X Trio RTX 3080.
-Ryzen 5900X.
-ASUS ROG STRIX B550-F Gaming(Wi-Fi)
-Corsair Vengeance 16 GB 3600MHz RAM.
-Adata XPG SX8200 Pro 1TB m2.SSD
-Corsair RM850 PSU.
-Cooler Master ML240 V2 sıvı soğutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar cihazdaki MSI ile ilgili bütün yönetim yazılımlarını kaldırın. Command center, MSI Center vb.

Cihazda OC var mı? Fabrika verisi 4800 diyor sizin CPU hızınız 4950 görünüyor. Mümkünse geçici olarak OC'yi kaldırın.

Cihazınızda Asus'un yazılımı olan GameTurbo.exe ye bağlantılı programı geçici olarak kaldırın.

Mavi ekran devam ederse bir kaç tane biriktirip atın.

Merhabalar cihazdaki MSI ile ilgili bütün yönetim yazılımlarını kaldırın. Command center, MSI Center vb.

Cihazda OC var mı? Fabrika verisi 4800 diyor sizin CPU hızınız 4950 görünüyor. Mümkünse geçici olarak OC'yi kaldırın.

Cihazınızda Asus'un yazılımı olan GameTurbo.exe ye bağlantılı programı geçici olarak kaldırın.

Mavi ekran devam ederse bir kaç tane biriktirip atın.
Tamamdır teşekkürler. 4500mhz ye sabitli işlemci sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı