Windows 10 parlaklık ayarlanamıyor

Edgar Davids

Picopat
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attıktan sonra parlaklık ayarı yapamadığımı fark ettim. Sağ alttaki bildirim kısmından ayarlanabiliyordu önceden fakat şu anda ayarlayamadığımı fark ettim. Ayrıca "ayarlar>sistem>ekran" kısmından da parlaklık ayarıyla ilgili bir şeye rastlamadım. Sizce bunun sebebi nedir? Yeniden format mı atmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2024-03-18 031621.png
    Ek Açıklama 2024-03-18 031621.png
    279 KB · Görüntüleme: 44
  • Ek Açıklama 2024-03-18 031706.png
    Ek Açıklama 2024-03-18 031706.png
    32,7 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attıktan sonra parlaklık ayarı yapamadığımı fark ettim. Sağ alttaki bildirim kısmından ayarlanabiliyordu önceden fakat şu anda ayarlayamadığımı fark ettim. Ayrıca "ayarlar>sistem>ekran" kısmından da parlaklık ayarıyla ilgili bir şeye rastlamadım. Sizce bunun sebebi nedir? Yeniden format mı atmalıyım?

Monitörün parlaklığını kısamıyor musunuz?

Sistemi etkinleştirmeyi dener misin Microsoft acaba onu da mı kısıtladı?

Intel ekran kartı driver güncellemesi yapmayı deneyin.

Daha yeni yaptım hocam. Güncel sürüm driver yüklü.

Hocam bende aynı durumdan şikayetçiyim güncellemeleri yaptım fakat yine yok.

Ben de yeni fark ettim saçma bir durum.

Monitörün parlaklığını kısamıyor musunuz?

Kısa biliyorum hocam fakat Windows'un nu özelliğini kullanamıyorum, hiçbir şekilde bulamıyorum.

Denetim masasinda güç secenekleri kismindan ayarlamayi deneyin.

Bahsettiğim gibi ayarlarda da gözükmüyor hocam.

Sistemi etkinleştirmeyi dener misin Microsoft acaba onu da mı kısıtladı?

Olabilir hocam, bilgisayarı kapattım yarın dediğiniz gibi yapıp deneyeceğim umarım düzelir.

Geri
Yukarı