Windows 10 Pazar Payı Artarken Windows 11 Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Windows 11 pazar payı Nisan 2024

Geçtiğimiz ay Windows 11 pazar payında kayda değer bir düşüş bildiren Statcounter durumun Nisan 2024’te de devam ettiğini açıkladı. Windows 11, Şubat 2024’te tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %28,16’ya ulaştıktan sonra şimdi de Nisan 2024’te 0,97 puan kaybederek %25,65’e düştü Windows 11 Nisan 2024’te de Pazar Payı Kaybetti Yakında dokuz yaşına girecek olan Windows […]

Devamı: Windows 10 Pazar Payı Artarken Windows 11 Kan Kaybetmeye Devam Ediyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Zamanla şişen sistem yapısı göz yoran teması Windows 10'a göre denediğim her bilgisayarda daha kötü oyun performansı 11 tam anlamıyla çöptür.

Aslında geçmişe baktığımızda sıralamaya göre Windows 11'in problemli olması hiç şaşırtıcı değil. Windows Vista kötüydü, 7 çok iyiydi. Windows 8 ile 8.1 kötüydü, Windows 10 iyiydi ve Windows 11 bir türlü dikiş tutturamadı.

Esasen daha farklı bir işletim sistemi olması gereken projenin (bkz: Windows 10X) bir anda Windows'un devamına dönüşmesi belki de bu sorunlara etken.

Geçerek en büyük hatayı yaptığım sistem. Üstüne bir de yükseltme ile geçtim ve şimdi tonlarca yedeğini alamayacağım verim olduğu için geri de dönemiyor/temiz kurulum yapamıyorum. Sistem şişmiş durumda, oldukça yeterli ve hatta üstünde donanımı olmasına rağmen sanki Pentium ile çalışıyormuş gibi yavaş, ağır ve hantal.

Doldur Microsoft, bas reklamları, oluk oluk al verileri oluk oluk al telemetrileri. HDD'li Pentium'lu sistemde Windows 8 yağ gibi akarken, şuanki sistemimden kat be kat hızlı iken ben güncel donanımlarla, parasını verdiğim ve lisansını satın aldığım sistemde eşek kadar reklam görüyor ve üstüne adam gibi kullanamıyorum. Rezilsin, Windows 11'in de senin gibi rezil.

En kısa zamanda bir yolunu bulacak, yedeklerimi alacak ve Windows 10'a döneceğim.

Geri
Yukarı