Rehber Windows 10 Performansını Artırma

WİNDOWS 10 PROGRAMSIZ PERFORMANS ARTTIRMA (En iyi ve Hızlı Şekilde) Bu konuda bilgisayarınızda en hızlı ve en iyi şekilde performans artışı ayarlarını göstereceğim.

(Görseller sonradan eklenebilir)

1-) Denetim Masası>Güç Seçenekleri

Bu ayarlardan Performansı seçiyoruz.

2-) Plan Ayarlarını Değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir

Burada yapacağımız birkaç tane işlem var (bazı ayarlar sizde olmayabilir ,nedenini konunun sonunda açıkladım.);
Buradan Maximum Performance'ı seçiyoruz.
2.2-) Değiştirilebilir Dinamik Grafikler>Genel Ayarlar
Buradan 'Performansı En üst düzeye getir'i seçiyoruz.
2.3-) ATI Powerplay Ayarları
Buradan 'Maksimum Performans'ı seçiyoruz.
2.4-) PCI Express>Bağlantı Durumu Güç Yönetimi
Buradan 'Kapalı' yapıyoruz.

2-) Kullandığınız Ekran Kartına Göre Grafik Ayarları oluşturma; AMD NVIDIA (yakın zamanda eklenecek)

3-) Ayarlar>Oyun>Oyun Modu

Bu ayarı açın.

4-) Görev Yöneticisi> Başlangıç
Buradan bilgisayarınızı açarken otomatik olarak açılmasını istemedeğiniz uygulamaları kapatarak arka planda çalışan gereksiz uyg. kapatabilirsiniz.

Bu adımlar değişebilir, yeni adımlar gelebilir. Eğer yapamadığınız bulamadığınız herhangi bir şey varsa aşağıda sorabilirsiniz. Bazı ayarlar
gözükmeyebilir çünkü ekran kartı modelleri/markaları işlemcileri değişebilir yardıma ihtiyacınız varsa aşağıda yardım edebilirim.

Sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Son düzenleme:
Kısa ve öz, gereksiz boş maddeler yok. Elinize sağlık.

Yazılımsal olarak bunlar yapılabilir.

En azından programlara yöneltmemişssin insanları. Güzel rehber ellerine sağlık.
Ek olarak şunlar eklenebilir;
1680715042600.png
-Başlangıç uygulamalarını kapatmak Windows'un hızlı açılmasına ve başlangıçta daha az RAM kullanmasını sağlar aynı şekilde diskinizinde.
-Windows 10 2016 LTSB kurun düşük bilgisayarlara. @liveforspeed bu konularda daha bilgilidir.
-Gelişmiş sistem ayarları -> gelişmiş -> performans -> ayarlar -> efektleri en iyi performansa alın. Bu şekilde sistem görselden ödün verecek fakat daha sade ve efektsiz bir Windows ile çok da hızlanmasa birazcık fark edecektir.
1680715247835.png

En azından programlara yöneltmemişssin insanları. Güzel rehber ellerine sağlık.
Ek olarak şunlar eklenebilir;
-Başlangıç uygulamalarını kapatmak Windows'un hızlı açılmasına ve başlangıçta daha az RAM kullanmasını sağlar aynı şekilde diskinizinde.
-Windows 10 2016 LTSB kurun düşük bilgisayarlara. @liveforspeed bu konularda daha bilgilidir.
-Gelişmiş sistem ayarları -> gelişmiş -> performans -> ayarlar -> efektleri en iyi performansa alın. Bu şekilde sistem görselden ödün verecek fakat daha sade ve efektsiz bir Windows ile çok da hızlanmasa birazcık fark edecektir.
Konuyu ben kolay şekilde performans arttırma şeklinde açmıştım , bunları ek olarak ekleyeceğim Teşekkür Ederim.

Geri
Yukarı