Windows 10 PowerShell nedir ?

batutechno

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu hata ve PowerShell hakkında konuşacağım. İşletim sistemim Windows 10 ve yönlendirdiği sitedeki bütün uygulamaları arama kutusunda aradığımda sadece PowerShell isimli uygulama var olarak gözüktü. Ama PowerShell nedir, nasıl bir şeydir, hiçbir bilgim yok. Microsoft PowerShell dediği için de biraz korktum açıkcası silmekten. Ben bu PowerShell uygulamasının direkt klasörünü silsem bir sorun çıkar mı yoksa her PC'yi açtığımda görev yöneticisinden kapatmam mı gerekecek?

sdfsdf.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata ile Powershell'in işlevi arasında hiçbir benzerlik yok.

Ve Powershell'i silmeyin lütfen!

Komut istemi kadar önemli bir mekanizmadır.

Bu hataya genellikle ne sebep olmaktadır?
Bu hataya sebep olabilecek bilinen bir sürü yaygın yazılım çakışmaları mevcuttur. Eğer aşağıdaki şu yazılımlardan birini çalıştırıyorsanız, lütfen oyun oynarken bunları devre dışı bırakın:
  • CCleaner
  • Powershell
  • Sandboxie
  • Cheat Engine
  • IObit Start Menu 8
  • Process Hacker
  • DLL Enjektörleri
  • Hipervizörler
  • Steam Idler'lar

Hatadan sonra yönlendirdiği sitede bulunan bi yazı ve gördüğünüz gibi Powershell hataya sebep oluyor.Sizce ne yapmalıyım ?

Burada kastedilen şey bireylerin kendi yazdıkları ekstra komutlarla PC kullanımını kolaylaştırmaları. (CMD, Powershell)

Siz böyle bir şey yapmıyorsunuz. Ççünkü Powershell'in ne olduğunu merak ediyorsunuz.

O yüzden endişelenmeyin.

Burada kastedilen şey bireylerin kendi yazdıkları ekstra komutlarla PC kullanımını kolaylaştırmaları. (CMD, Powershell)

Siz böyle bir şey yapmıyorsunuz. Ççünkü Powershell'in ne olduğunu merak ediyorsunuz.

O yüzden endişelenmeyin.

Fakat hatayı alıyorum.O yönlendirdiği sitedeki her şeyi yaptım fakat sadece powershell açık napacağımı bilmiyorum.

Siz hatayı ve hatanın ilgili olduğu ana konuyu bir açıklar mısınız?

Tekrar söylüyorüm.

İsterseniz Program Files ve Program Files (x86)'daki bazı Powershell klasörlerini, sahipliklerini alıp kaldırarak bunu yapabilirsiniz.

Fakat bunu yapmayın. (!)

Siz hatayı ve hatanın ilgili olduğu ana konuyu bir açıklar mısınız?

Tekrar söylüyorüm.

İsterseniz Program Files ve Program Files (x86)'daki bazı Powershell klasörlerini, sahipliklerini alıp kaldırarak bunu yapabilirsiniz.

Fakat bunu yapmayın. (!)

Bu gördüğünüz hatayı alıyorum durduk yere. Hayır bilgisayar zaten 3 haftalık hile felan da yok. Ne diye bu hatayı alıyorum, hiç bir bilgim yok.

Yönlendirdiği site: Disconnected by VAC: You cannot play on secure servers - Multiplayer Connection Issues (PC) - Veri Tabanı - Steam Support

Dosya Ekleri

• sdfsdf.png
    sdfsdf.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 365
Hocam siz sanırım VAC ban yemişsiniz ve bunu feshetmek istiyorsunuz. :D

Bu mümkün değildir. :D

Ben oyuncu olmadığım için bu tarz konulardan anlamıyorum. :D

Prosedür nasıl işliyor, falan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı