Windows 10 Pro boşta fazla RAM kullanımı

Furkanreiss

Centipat
Yeni laptopa Windows 10 Pro kurdum 8 GB RAM'lık cihazı açtığım an Görev Yöneticisi'nden bakıyorum boşta olduğu halde %53 RAM kullanılıyor arka planda hiçbir şey yokken.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220918-132729_Gallery.jpg
    Screenshot_20220918-132729_Gallery.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 30
Pro yerine Home Single kurarsanız bir tık azalır arkadaki tüm progamları kapatmış ve bilgisayarı yeni açmış şekilde paylaşırsanız daha sağlıklı olur bence arkada Microsoft Edge falan var.

Yeni laptopa Windows 10 Pro kurdum 8 GB RAM'lık cihazı açtığım an Görev Yöneticisi'nden bakıyorum boşta olduğu halde %53 RAM kullanılıyor arka planda hiçbir şey yokken.
Benim bilgisayarımda da aynı problem var. Açar açmaz 4GB RAM'in %90'ını kullandığı için çile çekiyorum. Sorunumu Windows Update'i devre dışı bırakarak çözdüm. Aşağıda nasıl yapacağını yazdım. Ama eğer acil bir durum yoksa Güncellemeleri denetle ve Windows'u güncelle bu şekilde çöz sorununu. Ben güncelleme yapacak zamanım olmadığında devre dışı bırakıyordum. Umarım senin sorunun da bu şekilde çözülür
-
Windows+R>services.msc>çalıştır>Windows Uptade hizmetini bul>Sağ tıkla>Özellikler>Durdur ve ardından devre dışı bırak.

Yeni konular

Geri
Yukarı