Windows 10 Pro, Enterprise oldu

cisemtufan

Hectopat
Selam. Windows 10 Win10 1703 kurmuştum. Kurduktan sonra Pro yazısını görmüştüm. Aradan 2 hafta geçti ve bugün Enterprise olduğunu gördüm. Neden olabilir yardım eder misiniz?

Bu problemi sadece ben mi yaşıyorum acaba?

Herhangi bir güncelleme ile sürüm değişikliliği olmamak ile birlikte eğer ki siz Enterprise format atmadığınıza eminseniz tekrar sıfırdan sistem kurarak durumu düzeltebilirsiniz. Sisteminizde kayıtlı bir Windows kodu var ise ve kod Enterprise ise sistem otomatik olarak yükseltme yapmış olabilir. (Bu bir ihtimal ama yükseltme dışı dediğim gibi güncelleme ile sürüm değişikliği mümkün değil.)

Verdiğim bilgiler kesin olmakla birlikte Windows bu her şey mümkün diyesim de gelmedi değil. En güvenli yol, "Windows Medya Oluşturma Aracı" ile format diskini indirmen sonrasında temiz bir kurulum yapman eski haline getirecektir sistemi.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    30,4 KB · Görüntüleme: 364
Yazının yazıldığı tarih belli değil. Yazı içeriğinde soruma cevap bulamadım. Yeniden sistem kurmak istemiyorum çünkü performans kaybım yok. Neden Enterprise oldu öğrenmek istiyorum.
Pro S sürümü gibi bir şey. Adı değişmiş sadece. Güncelleme gibi düşünebilirsiniz.

Lütfen yanlış bilgi yaymayalım. Windows 10 Pro'nun S'le hiç alakası yoktur. S sürümünde sadece Microsoft'un kendi uygulama mağazası olan Windows Store'dan uygulama yükleyebilirsiniz (iPhone gibi).

Konuya gelecek olursak, bir yerden ürün kodu alıp onu mu etkinleştirdiniz?

Lütfen yanlış bilgi yaymayalım. Windows 10 Pro'nun S'le hiç alakası yoktur. S sürümünde sadece Microsoft'un kendi uygulama mağazası olan Windows Store'dan uygulama yükleyebilirsiniz (iPhone gibi).

Konuya gelecek olursak, bir yerden ürün kodu alıp onu mu etkinleştirdiniz?

Programla yapmıştım. Bu sorunu yaşayınca (2 hafta sonra) internetten pro key bulup onu sisteme girdim. Yine Enterprise, değişen bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı