Windows 10 Pro dijital lisans aldım Windows sürümü Enterprise oldu

Celalien

Kilopat
Yer
İstanbul
Gittigidiyor üzerinden bir satıcıdan Pro lisans anahtarı aldım. Sistemde orijinal ISO UEFI Pro 64 Bit kurulu 30 günü çoktan doldurdum. Lisans anahtarını girince Pro yazısı Enterprise oldu. Ekstra bir indirme/güncelleme yapmadan böyle bir şey olabilir mi?

add.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru. :)
Ben deneme süresi bitince yeniden format atarım bu sorun değil.

Biz 2020'ye girerken siz 20020'ye girmişsiniz anlaşılan xd.

Enterprise sürümü Pro'nun da bir üstü zaten benim zararıma olan bir durum yok iadeye de gerek yok. Sadece indirme olmadan yükseltmesine şaşırdım.

Bu neyin kafası? Niye bu komutu çalıştırıp parayla aldığım lisansı çöp edeyim?

Lisansın yok zaten. Elindeki de çöp oluyor yani.

:D
Bu arada bir günde format rekorum 50 hikayeye gelirsek:
O gün uykum yoktu hiç uyumadım sonra bir günde maksimum format atma rekorumu kırayım dedim sahah 5'de başladım format atmaya üst üste format attım. :D
Ben ilk kez SSD aldığımda format başlatıp lavaboya gittim. Geldiğimde yeniden format disk seçme ekranındaydı. Niye olmadı diyip tekrar başlatıp mutfağa gittim. Su falan içtim geldim. Yine aynı ekran bir daha attım. Başında bekledim. Meğer 5 dakikada atıyormuş. Benimki de 15 dakikada kaç format atılır rekoru.

Microsofta mail atıp öğrenebilirsin.
İkisi de babamın malı değil. İkisinin de kullanılmamasını tavsiye ederim. Ama benim önerdiğim daha mantıklı. KMS programları yüzünden böyle geliyor size. Key Managment Service demek. Yani anonim bir sunucu yok ortada.

Son düzenleme:
Microsoft'a mail atıp öğrenebilirsin.
İkisi de babamın Mali değil. İkisinin de kullanılmamasını tavsiye ederim. Ama benim önerdiğim daha mantıklı. KMS programları yüzünden böyle geliyor size. Key Managment Service demek. Yani anonim bir sunucu yok ortada.

Mak lisans ile KMS sunucunun ne farkı var niye biri daha mantıklı? Sanki lisans yerine rat trojan yüklemişim gibi konuşuyorsunuz.

mak lisans ile kms sunucunun ne farkı var niye biri daha mantıklı? Sanki lisans yerine rat trojan yüklemişim gibi konuşuyorsunuz.
Bir zararı yok da legal olmamasına rağmen parayla alınması gerçek hissi uyandırıyor ya. O biraz garip. Yani bedava bile alınmayacak olan şeye para verdiniz ve elinizde lisans yok. MAK format atınca kaybolur. İkisi de mantıklı değil, sadece biri daha az mantıksız.

Enterprise benim bildiğim kadarıyla yıllık lisanslama usulü çalışıyor çünkü işe giriş çıkış durumundan herkese ücretsiz lisans dağıtmazlar. Enterprise daha üstün bir sürüm değil, sadece iş için kullanılan sonradan indirilebilecek bazı uygulama ve özellikler önyüklü olarak gelir.

Bir zararı yok da legal olmamasına rağmen parayla alınması gerçek hissi uyandırıyor ya. O biraz garip. Yani bedava bile alınmayacak olan şeye para verdiniz ve elinizde lisans yok. MAK format atınca kaybolur. İkisi de mantıklı değil, sadece biri daha az mantıksız.

Lisans uçana kadar kullanırım 5 lira para değil.

Enterprise benim bildiğim kadarıyla yıllık lisanslama usulü çalışıyor çünkü işe giriş çıkış durumundan herkese ücretsiz lisans dağıtmazlar. Enterprise daha üstün bir sürüm değil, sadece iş için kullanılan sonradan indirilebilecek bazı uygulama ve özellikler önyüklü olarak gelir.

5 liraya sınırsız süreli bir key satmazlar zaten ben de öyle tahmin etmiştim. En kötü lisans uçarsa oem lisans etiketi alırım onlar da 80 90 lira civarında

Geri
Yukarı