Windows 10 Pro Explorer.exe başlangıçta açılmıyor

Osman3419

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro açılışta explorer.exe açılmıyor.
Siyah ekranda kalıyor.
Görev yöneticisinden Çalıştır--> explorer.exe yazınca masaüstü geliyor.
Bilgisayar normal çalışıyor. Format atmadan bu sorunu kalıcı olarak düzeltmemin yolu var mı?

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorun bende de oluştu bugün. Bilgisayarımı sakince kapatıp çıktım ve eve geri geldiğimde bu problemle karşılaştım. Bilgisayarın çalışma durumunda hiçbir sorun yok, sadece açtığımda Windows'un "hoşgeldiniz" mesajından sonra sanki masaüstünü komple simge durumuna dönüştürme tuşuna basmışım gibi çok hızlı bir küçülme animasyonu oluyor ardından simsiyah bir ekran görüyorum.

Aynı zamanda arama çubuğuna cmd yazıp çalıştır dediğimde de komut ekranının açılma animasyonu oluyor ama açılmıyor.

Sistem geri yükleme ve format işlemlerini yapmadan problemi çözmenin bir yolu var mıdır?
Bir miktar araştırma yaptım ve önerilen çözümlerin bir kısmını Command Prompt'u açamadığım için deneyemedim, diğer çözümler sonuç vermedi, sistem geri yükleme yapmak problemi çözdü, bu konuda sorun yaşayan başka arkadaşlar da olursa deneyebilirler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı