Windows 10 Pro Geçişi Olmuyor

chon

Kilopat
Yer
Milky Way
Merhaba,
Yeni aldığım SSD üzerine Win10 Pro kurmak için media creation tool aracılığı ile mevcut sistemim olan Win10 Pro üzerinde bir iso dosyası oluşturdum. Rufus ile belleğe yazdırdım.
Format sonrası Microsoft hesabım ile giriş yaptım ancak sistem, Win10 Home Single Language olarak gözüküyor. 😰 Türkçe bile yapamıyorum.
Benim eski sistemim Win10 Pro idi. Aynı laptop üzerinde aynı Microsoft hesabı ile Pro sürümü kullanmak istiyorum. Sizce nerede hata yaptım?
Hazırladığım ISO dosyası hali hazırda kullandığım sistemin birebir aynısıydı. (Kutucular ön tanımlı olarak işaretliydi)

Hocam, tekrar kurulum yapın. Bu rehberi izleyin. İndirip kurulum yapın.

Aktivasyon sekmesi altında şu yazıyor: Windows is activated with a digital license linked to your microsoft account.
@Yener K. Dostum hali hazırda yükseltme yapamaz mıyım? Tekrar uğraşmak istemiyorum.

Ön tanımlı yapmayın, seçimi ayrı olarak siz yapın Pro ve 64 Bit olarak sonra deneyin ama etkinleştirme olayında Home olarak görünmesi çok farklı bir durum.
HDD üzerinde Pro sürümü kullanıyorum. Tüm ayarları ön tanımlı bıraktım zaten 64 Bit Pro göründüğü için. Format sonrasında Home görmek beni de şaşırttı. Microsoft hesabımla bağlı bir lisans anahtarı olduğu yazıyor aktivasyon sekmesine baktığımda.

Pro lisansınız var ise neden Home ile etkinleştirdi acaba, yalnız Home lisansınız varsa mümkün olabilir bu.
Ben de hayret ediyorum. Üstelik aynı microsoft hesabı ile giriş yaptım.
Bakın az önce HDD'yi takıp sürümü kontrol ettim Pro kullanıyorum eminim. Key'i aldım ve tekrar SSD'yi takarak yeni windows'a geçtim. Burada key'i yazdım "we've activated this copy of windows" yazdı.
Demek ki farklı depolama birimlerinde lisansımızı kullanamıyoruz.
Bugün tekrar format attım. Media creation tool ile Türkçe yeni bir ISO oluşturdum.
Etkinleştirme sekmesinde Windows 10 Home Single Language görünüyor. Anlam veremiyorum, birisi yardımcı olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı