Windows 10 Pro kurulumu yeniden başlıyor

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kurulumu UEFI dosyasıyla sağlam flash bellek ile yapıyorum. Güzel güzel ilerliyorum. Windows'un kurulacağı SSD'yi seçiyorum. "ileri" butonuna basıyorum. Kurulum başlıyor. Bittikten sonra normalde bölge seçim ekranına gelmesi lazım. Ama oraya gelmeden önce " Windows'un yeniden başlatılması gerekiyor" deyip 10 saniye içinde yeniden başlatıyor ve tekrar kurulumun en başına atıyor.
Windows'u kurmak istediğim SSD'de bazı bilgiler olduğu için kurulmuyor olabilir mi? Eğer öyleyse nasıl biçimlendirebilirim?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1282136

Hocam kusura bakmayın biraz geç oldu. Flash belleği çıkarınca olacak diye sevinip fırlatmıştım iki saat onu aradım :D

Kuruluma bir daha başlamış, bu ekranı eğer ikinci görüşün ise kurulumda yanlış giden bir şey var.

Aklıma şey geliyor: Bu kurulumu bir kez daha doğru şekilde yap, sonrasında bölge seçme ekranına gelip kurulumu bitirdiğinde silebiliyorsan diskten ilk denemeye ait dosyaları silebilirsin.

Kuruluma bir daha başlamış, bu ekranı eğer ikinci görüşün ise kurulumda yanlış giden bir şey var.

Aklıma şey geliyor: Bu kurulumu bir kez daha doğru şekilde yap, sonrasında bölge seçme ekranına gelip kurulumu bitirdiğinde silebiliyorsan diskten ilk denemeye ait dosyaları silebilirsin.

Aynı ekranı 20 defa gördüm artık kurulum yapmaktan bıktım.
Hocam bölge seçimine gelemiyorum. Gelmeden hemen önce yeniden başlatıp sıfırlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle her şeyi baştan alalım.

ISO dosyasını güzelce yazdıysanız ve kurulumu da başarılı şekilde ilk aşamasını tamamladıysanız Reboot and Select Proper Device hatası almamanız gerekir.

Kuruluma baştan başladığınızı farz edelim, disk bölümlerini de yaptınız diyelim.
Windows'un kuruluma devam etmesi için tekrar başlatılması gerekiyor yazısına geldiğinizde flaş belleği çıkartmayın. Ben normalde çıkarırım, sorun da olmaz.

Daha sonra BIOS menüsüne gelip ön kurulum tamamlandıktan sonra Boot sekmesinden Windows Boot Manager'ı ilk sıraya alın. Sonra kuruluma devam edebilirsiniz.

Ya da anlattıklarım karmaşık gelirse Technopat'ın kurulum videosunu izleyin.

A2000 kullanan bir sürü arkadaşım var ve sistemlerini onun üzerine kurdular.

Geri
Yukarı