Çözüldü Windows 10 Pro sanal belleği diski %100 kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

denizgumus1

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 7 3700x işlemci/EVGA GeForce GTX 970 XC3 HYBRID GAMING(EVGA GTX 970 FTW ACX 2.0/HYPER-XTeam T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 2x8 DDR4 3200 MHZ CL 16/ASUS PRİME B450M-K II/MLD M300 3300 mb/s okuma 3100 mb/s yazma SSD/Everest 750 watt 80+ BRONZE PSU
Meslek
Öğrenci
RAM
Gskill Sniper 4x4 toplam 16 GB 1.5V
SSD veya HDD modeli
Modelini bilmiyorum ama 1 TB 7200 RPM standart hdd
Ekran kartı
MSI GTX 950 Gaming 2G OC 2GB
Anakart
Asus H97-PRO
İşlemci
İntel Core i5 4460
Öncelikle selam. Bilgisayarımda HDD var dolayısıyla Windows işletim sistemim sanal bellek ayırmış HDD alanından. Öncelikle şunu söyleyeyim benim HDD kullanımım her zaman %100. Hatta Mem Reduct programı ile baktığımda sanal bellek 25 GB diyor. Ayrılmış sanal bellek sistem yönetimli modda ve her zaman en az 10 GB kullanılıyor bu sanal bellekten. Dolayısıyla benim disk kullanımım her zaman %100 civarında dolaşıyor. Ben bu sanal RAM boyutunu sistem yönetimli seçeneğinden kapalıya getirince sanki SSD takmışım gibi hızlanıyor sistem. Gerek uygulamaların açılışı gerek oyunlarda yükleme ekranı olsun sistem uçuyor ama bu sefer de bütün oyunlar çöküyor açılır açılmaz. Ben bu sorunu nasıl çözerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uygulayın.

Çözüm
2000 MB verip deneyin.

Hemen sistemi yeniden başlatıp birkaç oyunda deneyeceğim, ardından size cevap veririm.
Uygulayın.

Uyguladım hemen test yapıp geri döneceğim.
Uygulayın.

Öncelikle çok teşekkür ederim, bahsetmiştim yazımda sanal belleği kapatınca uçuyor sistem diye bu makalede yazan boyutları uyguladım ve sanki sanal bellek kapalı gibi hızlandı sistem üstüne üstlük oyunlarda sorun da çıkmadı daha teşekkür ederim tekrardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı