Windows 10 Pro'da 3,4 GB RAM kullanımı normal mi?

Ha tamam, zaten halihazırda bir format belleğim var. Yine oradan sadece Home serialini girerek onun yüklenmesini sağlayabiliyorum galiba değil mi?
Bir de şöyle bir problemim var: Bilgisayarı açtıktan sonra Wi-Fi'ye bağlanıyor fakat ara sıra kopmalar oluyor, ağımdan çıkıp tekrar tekrar girince bir süre sonra düzeliyor ama o ilk 5-10 dakika benim için eziyet oluyor. Bu Wi-Fi kopma problemini nasıl çözebilirim?

Hocam kurulumda Key soracağı için Home versiyon Key'i girerek Home versiyonu kurabilirsiniz.
Kısacası evet.

Netsh int ıp reset a.txt (komutunu yazıp enter tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığını teyit edin.)

Bu komut TCP/IP alanını sıfırlamanızı sağlayacaktır.

2. netsh winsock reset (komutunu yazıp enter tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığını teyit edin.)

Bu komut winsock kataloğunu sıfırlamanızı sağlayacaktır.

3. netsh winhttp reset proxy (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut bilgisayarınızda kullandığınız proxy var ise bunları sıfırlamanızı sağlayacaktır.

4. netsh advfirewall reset (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut ağ güvenik duvarını sıfırlamanızı sağlayacaktır

5. ipconfig /flushdns (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut ile DNS cachelerini temizlersiniz.(Alıntıdır) sosyal durak sitesinden alıntı yaptım. Emek hırsızlığına girmesin.

Hocam kurulumda Key soracağı için Home versiyon Key'i girerek Home versiyonu kurabilirsiniz.
Kısacası evet.

Netsh int ıp reset a.txt (komutunu yazıp enter tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığını teyit edin.)

Bu komut TCP/IP alanını sıfırlamanızı sağlayacaktır.

2. netsh winsock reset (komutunu yazıp enter tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında tamam yazdığını teyit edin.)

Bu komut winsock kataloğunu sıfırlamanızı sağlayacaktır.

3. netsh winhttp reset proxy (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut bilgisayarınızda kullandığınız proxy var ise bunları sıfırlamanızı sağlayacaktır.

4. netsh advfirewall reset (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut ağ güvenik duvarını sıfırlamanızı sağlayacaktır

5. ipconfig /flushdns (komutunu yazıp enter tuşuna basın.)

Bu komut ile DNS cachelerini temizlersiniz.(Alıntıdır) sosyal durak sitesinden alıntı yaptım. Emek hırsızlığına girmesin.

Bu işlemi daha önceki araştırmalarımda uygulamıştım fakat herhangi bir tepki yok. Hala bilgisayar açıldığıktan 2-3 dakika sonra wifide kopmalar meydana geliyor, durduk yerde. Fakat sonrasında düzeliyor. Modemimden ya da internetimden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü birkaç gün önce Windows 10 yapmadan önce Windows 7'de böyle bir problemim yoktu.

bu işlemi daha önceki araştırmalarımda uygulamıştım fakat herhangi bir tepki yok. Hala bilgisayar açıldığıktan 2-3 dakika sonra Wi-Fi'de kopmalar meydana geliyor, durduk yerde. Fakat sonrasında düzeliyor. Modemimden ya da internetimden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü birkaç gün önce Windows 10 yapmadan önce Windows 7'de böyle bir problemim yoktu

Aynı sorun bende de var o yüzden size kablo kullanmanızı size üzerine cok düsmeden kablo kullanmanızı öneririm. Hem daha hızlı ve kolay.

bu işlemi daha önceki araştırmalarımda uygulamıştım fakat herhangi bir tepki yok. Hala bilgisayar açıldığıktan 2-3 dakika sonra Wi-Fi'de kopmalar meydana geliyor, durduk yerde. Fakat sonrasında düzeliyor. Modemimden ya da internetimden kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü birkaç gün önce Windows 10 yapmadan önce Windows 7'de böyle bir problemim yoktu

Aynı sorun bende de var o yüzden size kablo kullanmanızı size üzerine cok düsmeden kablo kullanmanızı öneririm. Hem daha hızlı ve kolay.
Ben de öyle düşünüyorum ama modem benim bilgisayarıma baya uzakta. Arada bir koridor var ve başka bir odaya bağlanıyor. Yerini değiştirme gibi bir şansım da yok çünkü televizyona bağlı bir şekilde oraya kuruldu. O kadar uzun kabloyu nasıl bulacağım? Bulsam bile nasıl gözükmeden buraya getireceğim? :) Ayrıca Windows 7'de de wifi kullanıyordum ve böyle bir problemim yoktu. O yüzden bir çözümü vardır herhalde diye düşünüyorum.

Ben de öyle düşünüyorum ama modem benim bilgisayarıma bayağı uzakta. Arada bir koridor var ve başka bir odaya bağlanıyor. Yerini değiştirme gibi bir şansım da yok çünkü televizyona bağlı bir şekilde oraya kuruldu. O kadar uzun kabloyu nasıl bulacağım? Bulsam bile nasıl gözükmeden buraya getireceğim? :)

Wi-Fi sürücüsünü güncellemeyi deneyeilirsiniz.

Geri
Yukarı