Windows 10 Pro'dan Home'a geçilir mi?

Home oyun kullanıcıları için yeterlidir fakat lisansınız varsa düşürmeye gerek yok bence.

Farka gelirsek; Pro ek olarak BitLocker şifreleme, Grup İlkesi gibi ek özellikler sunuyor fakat bu özelliklerin normal ev kullanıcısının veya oyuncuların bir işine yarayacağını zannetmiyorum.

Anlatmaya zaman harcamayacağım.
Pro'daki gereksiz özellikler dediğiniz şeyler, oyunda gerekli oluyor.
BitLocker ve Hyper-V oyuncuların ne işine yarıyor acaba? Hadi onu da geçtim, Pro'da olan hangi ek özellik oyuncuların işine yarıyor? Hyper-V ile sanal makine oluşturup sunucu mu işletecek?

Son düzenleme:
Home oyun kullanıcıları için yeterlidir fakat lisansınız varsa düşürmeye gerek yok bence.

Farka gelirsek; Pro ek olarak BitLocker şifreleme, Grup İlkesi gibi ek özellikler sunuyor fakat bu özelliklerin normal ev kullanıcısına veya oyuncuların bir işine yarayacağını zannetmiyorum.

BitLocker ve Hyper-V oyuncuların ne işine yarıyor acaba? Hadi onu da geçtim, Pro'da olan hangi ek özellik oyuncuların işine yarıyor?

Sanal sunucuda oyun oynamak isteyen olabilir (bu yeterli olur daha fazla yazı israfı yapmayacağım)

Sanal sunucuda oyun oynamak isteyen olabilir.
Kim acaba? Ana bilgisayarda oyun oynamak yerine sanal bir sunucu oluşturup neden performans kaybı yaşayayım? GeForce NOW gibi bir sunucu mu işletiyorum? Akıl var mantık var.

Bu yeterli olur, daha fazla yazı israfı yapmayacağım.
Bence de yapmayın çünkü açıklamalarınız hiçbir şey ifade etmiyor.

Sanal sunucuda oyun oynamak isteyen olabilir (bu yeterli olur daha fazla yazı israfı yapmayacağım)
Evet? Oyun için olan sadece bu mu? O zaman VirtualBox'ta oyunlar içindir. İş bilgisayarları da oyun içindir. Linux da oyun içindir. Oyun oynanabilen her şey oyun içindir dimi 😕. Söyleyecek birşey olmayınca yazı israfı oluyor maalesef. Kabullenmek hem daha kolay hem daha doğru. Ama neyse inat eden insan haklıdır. Herkes Türkiye'nin başkenti Ankara dese ne olacak yahu? Sen İstanbul diyorsan İstanbuldur.

Oooo konu uçmuş 😂
Bende başkalarına sordum Home daha az RAM tüketiyor dediler. Bu dogru mu?
Bir de benim Windows 10 Pro lisansım bitti bende şu CMD yolu ile yaptım performans düşüşü yaşar mıyım?

O kadar aman aman şeyler yok. Ayrıca oyun için etkisi falan da yok.
CMD yolu etkinleştirmek zararlı. Performans düşüşü yaşar mısınız? Bilemiyorum ama zararlı orası kesin.
@Bilgici1

Geri
Yukarı