Çözüldü Windows 10 Pro'dan USB'siz Home'a nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Will Bettelheim

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar zamanında Home kuramadığım için Pro kurmuştum ve biraz optimize edeyim derken yanlış yönlendirme sonucu Windows ayarı kaçtı FPS'ler düştü, şimdi tekrar Windows 10 Home'a geçmek istiyorum orijinal key var OEM, ama evde şu an flash yok acaba flasha atmadan direkt olarak Windows 10 Pro'dan Windows 10 Home'a geçiliri mi? Temiz kurulum şart bunu biliyorum ama flashsız Windows kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Buradan mı indirmem gerekiyor, indirdikten sonra kuracağım ve bu ekran gelecek mi karşıma Eki Görüntüle 1224751

CMD ile değil de BIOS üzerinden seçsem yani flashtaki gibi, çünkü CMD'den yapmayı bilmiyorum.

Video var hocam bekleyin atayım ben.
Buradan mı indirmem gerekiyor, indirdikten sonra kuracağım ve bu ekran gelecek mi karşıma?

Eki Görüntüle 1224751

CMD ile değil de BIOS üzerinden seçsem yani flashtaki gibi, çünkü CMD'den yapmayı bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video hocam kolay gelsin.
Ürün anahtarını değiştir deyip deneyebilirsiniz. Fakat olacağını zannetmiyorum.

Geçme imkanı yok maalesef bende konu açmıştım temiz kurulum şart.

Temiz kurulum yapacağım zaten, ama yani flasha Rufus falan kurmadan Windows kurulmaz mı diye sormuştum, çünkü kurulmuyorsa yeni flash alacağım da. Yani zaten şu an kullanıyorum Windows'u flash a gerek yok diye tahmin ettim çünkü flash sıfır sistemler için gerekli değil mi?

Temiz kurulum yapacağım zaten, ama yani flasha Rufus falan kurmadan Windows kurulmaz mı diye sormuştum, çünkü kurulmuyorsa yeni flash alacağım da. Yani zaten şu an kullanıyorum Windows'u flash a gerek yok diye tahmin ettim çünkü flash sıfır sistemler için gerekli değil mi?

O zaman var evet HDD veya SSD'den 8 GB ayırıp ISO'yu oraya atıp CMD ile atabiliyorsun.

Home ISO dosyasını indirin sanki güncelleme yükler gibi adımları okeyledikten sonra kendi kendine geçer :)

Buradan mı indirmem gerekiyor, indirdikten sonra kuracağım ve bu ekran gelecek mi karşıma?

Ekran Alıntısı.JPG

O zaman var evet HDD veya SSD'den 8 GB ayırıp ISO'yu oraya atıp CMD ile atabiliyorsun.

Buradan mı indirmem gerekiyor, indirdikten sonra kuracağım ve bu ekran gelecek mi karşıma Eki Görüntüle 1224751

Aynen buradan indiriyorsunuz bu ekran gelmez. Siz sadece bekleyeceksiniz PC kendini yeniden başlatacak yüklemeleri yapacak BIOS logosunda ondan sonra açılacak ve Home'a geçmiş olacaksın.

Geri
Yukarı