Windows 10 programlar açılmıyor ve silinmiyor

Cakkareis

Hectopat
Arkadaşlar hayırlı ramazanlar diliyorum. Sorunum şu, bilgisayarı açtığımda virüs programı NOD32 açılış ekranı geliyor sonra gidiyor. Discord'a aynı şekilde hiçbir türlü giremiyorum Adobe, Camtasia vb. Güvenli modda açıp virüs taraması yapmayı denedim olmadı. Araştırmalar ve aynı sorunla karşılasana arkadasların yorumlarından gördüğüm üzere farklı bir kullanıcı açıp orada denedim. Hiçbir sorunla karşılaşmadım yani yönetici olan hesabımda bu sorun varken yan hesap olarak açtığım hesapta sorun yok. Yan hesapta yaptığım virüs taramasında virüsleri temizledim tekrar yönetici hesabıma geçtim sorun yine aynı. Yönetici hesabımda kısıtlamalar var edit programını kullanırken acayip derecede kasıyor ve bir süre sonra anlattığım üzere programdan atıyor. Yardımcı olacak arkadaslara teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Verilerini bir diske yedekleyerek Windows'u baştan kurabilirsin, fakat bu biraz zahmetli, bu yüzden o yeni açtığın kullanıcıyı yönetici hesabına geçirmeyi dene, her şeyini oraya taşımayı dene

Önemli verileri yan hesaptan yedekleyip temiz kurulum yapın. Sonra verileri de taratın.
Verilerini bir diske yedekleyerek Windows'u baştan kurabilirsin, fakat bu biraz zahmetli, bu yüzden o yeni açtığın kullanıcıyı yönetici hesabına geçirmeyi dene, her şeyini oraya taşımayı dene
Yine de virüs gitmeyecek temiz kurulum şart.

Virüs varsa tabii orası ayrı bir konu, bende bu durumda temiz kurulum öneririm

Durum gg diyorsunuz yani format atmadan kurtaramaz mıyım :(

Dediğimiz gibi verileri yedekleyerek halledebilirsin, ama eğer yedekleyemeyecek durumdaysan şu şekilde yap
Google'ye gir ve Malwarebytes download yaz, kendi sitesinden deneme sürümünü indir, indirdikten sonra kur ve en sağdaki real protection kısmındaki her şeyi kapat, Sonra yine internete gir ve Kaspersky İnternet Security yaz ve deneme sürümünü kendi sitesinden indir, indirdikten sonra Malwarebytes ile çakışan program hatası verebilir, onu atla, deneme sürümünü başlat. Ardından bu iki uygulamanın ikonunu masaüstüne taşı ve PC'yi güvenli modda aç. Önce Kaspersky ile tam tarama yap,(saatler sürebilir),sonrasında virüs bulursa sil ve ardından Malwarebytes ile de tara, orada tehdit çıkanları da sil.
Bunu deneyebilirsin, ama ESET NOD32 programını sil

Yedeklemeye eriniyorum çok fazla program ve oyun yüklü :(
Dediğimiz gibi verileri yedekleyerek halledebilirsin, ama eğer yedekleyemeyecek durumdaysan şu şekilde yap
Google'ye gir ve Malwarebytes download yaz, kendi sitesinden deneme sürümünü indir, indirdikten sonra kur ve en sağdaki real protection kısmındaki her şeyi kapat, Sonra yine internete gir ve Kaspersky İnternet Security yaz ve deneme sürümünü kendi sitesinden indir, indirdikten sonra Malwarebytes ile çakışan program hatası verebilir, onu atla, deneme sürümünü başlat. Ardından bu iki uygulamanın ikonunu masaüstüne taşı ve PC'yi güvenli modda aç. Önce Kaspersky ile tam tarama yap,(saatler sürebilir),sonrasında virüs bulursa sil ve ardından Malwarebytes ile de tara, orada tehdit çıkanları da sil.
Bunu deneyebilirsin, ama ESET NOD32 programını sil
Teşekkür ederim deneyeceğim

Yeni konular

Geri
Yukarı