Windows 10 Programlar ve Oyunları Açarken 0xc000007b Hatası

Geidous

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açmaya çalıştığımda oturum açma ekranı gelmemesi üzerine gelişmiş başlat menüsü üzerinden 'Bu bilgisayarı sıfırla' seçeneği seçtim ve dosyalarımı koruyarak bilgisayarımı sıfırladım. Fakat bu sıfırlamadan sonra pek çok dll dosyasında hata oluştu ve herhangi bir program veya oyunu açmaya çalıştığımda 'Uygulama düzgün olarak başlatılamadı (0xc000007b). Uygulamayı sonlandırmak için Tamam düğmesini tıklatın.' şeklinde hata alıyorum.
Sorum ise şudur ; bu hasarlı dosyaları onarmanın temiz bir format dışında bir yolu var mıdır ?

• İşletim Sistemi : Windows 10 Pro x64.

Forumda bu konuyla ilgili gerekli bilgi paylaşılmış.
[Çözüm] Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc000007b
[Çözüm] 0xc000007b Hatası
DLL Dosyaları Veritabanı

Sorunu çözmekte zorlanırsanız temiz kurulum yapmadan önce bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntem çoğu sorun için kesin çözüm.

Programlarınızı, dosyalarınızı kaybetmeden yükseltme yaparmış gibi tekrar kurulum yaparak sorunu çözebilirsiniz. Tekrar kurulum yapmak için burdan Windows 10 medya oluşturma aracını indirin sürümünüze uygun kurulumu seçip ayarları koruyan ilk seçenek otomatik olarak seçilirse yükseltme yaparmış gibi kurulum yapın. Otomatik seçilmezse yanlış kurulumu indirmişsiniz demektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı