Windows 10 Pro'ya 11 Home kurma

ozgunkgna

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
1TB M2 SSD 2TB HDD
Ekran kartı
RTX 3060 Tİ
Anakart
ASUS B450M K II
İşlemci
R 5 5600X
Merhaba yeni satın aldığım hazır sistemin içinde etkinleştirilmemiş Windows 10 var fakat ben hazır sistemin yanında Windows 11 Home satın aldım ve şu an kuramıyorum. Kurmak için format atmam gerek fakat Windows 11 Home ISO dosyasını direkt kursam format atmaya gerek kalır mı?

Microsoft tarafından sağlanan imajlar ile hangi edisyon kullanıyorsa o edisyona eşdeğer bir edisyona yükseltme yapılır. Edisyon seçme işlemi orijinal olarak yükleme ortamından yapılır.

Merhaba yeni satın aldığım hazır sistemin içinde etkinleştirilmemiş Windows 10 var fakat ben hazır sistemin yanında Windows 11 Home satın aldım ve şu an kuramıyorum. Kurmak için format atmam gerek fakat Windows 11 Home ISO dosyasını direkt kursam format atmaya gerek kalır mı?
Hocam yükseltme ile yapabilirisiniz. Ben öyle yapmıştım. Eğer olmuyorsa format en mantıklı çözüm.

Gerek kalmaz yükseltmeyle geçiş yaparsınız.
Windows 10 Pro ancak 11 Pro'ya yükseltilebilir. Windows sürümleri arasındaki geçişler geriye doğru olursa format gerekir.

Home ISO dosyası diye bir şey yok sen seçiyorsun Pro mu Home mu olsun diye o Enterprise ve LTSB, LTSC sürümleri için.
Öyle bir şey yok. Artık tüm ISO dosyaları multi-edition olarak sunuluyor.

Geri
Yukarı