Windows 10 RAM kullanımı nasıl azaltılır?

Freddy001

Picopat
Daha fazla  
RAM
8GB 1600mhz 4/4
SSD veya HDD modeli
110 gb ssd
Ekran kartı
Amd Radeon HD 7500m/7600m series
Anakart
Bilinmiyor
İşlemci
İntel core i5-3360m
Arkadaşlar merhaba 8 GB RAM'im var ama bir oyun için bu 8 GB RAM az geliyor RAM yükleyemem şimdilik Windows'u nasıl en az RAM yiyecek kadar optimize edebilirim? Windows 10 eksik yazdıysam yorumda belirtin ben söyleyeyim.

Arkadaşlar merhaba 8 GB RAM'im var ama bir oyun için bu 8 GB RAM az geliyor RAM yükleyemem şimdilik Windows'u nasıl en az RAM yiyecek kadar optimize edebilirim? Windows 10 eksik yazdıysam yorumda belirtin ben söyleyeyim.
Öncelikle ben olsam ntlite ile custom iso yapardım.
GitHub - Sycnex/Windows10Debloater: Script to remove Windows 10 bloatware. bu rehber ile debloat yapın,gereksiz uygulamaları silin.
Gereksiz hizmetleri kapatın

Öncelikle ben olsam NTLite ile Custom ISO yapardım.
GitHub - Sycnex/Windows10Debloater: Script to remove Windows 10 bloatware. bu rehber ile debloat yapın, gereksiz uygulamaları silin.
Gereksiz hizmetleri kapatın.

Bunu yapmıştım ama yine boşta %30 RAM yiyor onu 15'e falan nasıl düşüreceğim bu konuda çok ciddiyim Defender'i bile kapattım.

LTSB 2015 kurun boşta 650 MB RAM tüketiyor modlu kurmanızı önermem. LTSB kurdum 2015 Defender'i Regedit'ten hizmetlerden ise Search Update kapatım boşta 650 MB RAM tüketiyor.

Geri
Yukarı