Windows 10 "Reboot and Select proper Boot device" hatası

S4lihK

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, başlıkta da belirttiğim gibi çoğu zaman PC'yi açmaya çalışırken "Reboot and Select proper Boot device" hatası alıyorum. Ve bunun düzelmesi için her hata verdiğinde kasayı açıp SSD'nin kablosunu yeniden takıp çıkarıyorum.

Bu sorun sizce SSD'den mi kaynaklı, SSD kablosundan mı kaynaklıdır? Yoksa anakartın SATA girişinde bir sorun mu vardır? Yeni bir SSD alırsam düzelir mi? Cevaplarsanız sevinirim.

Kullandığım SSD: WD Green 480GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada kullandığınız SSD pek önerilmiyor çünkü çok hızlı sağlık düşüşleri yaşayan ve Boot sorunları yaşayanlar biraz fazla. İmkanınız varsa ve kafanızın rahat etmesini istiyorsanız Sosyal üzerinde bütçe belirtip SSD tavsiyesi adı altında bir konu başlatabilirsiniz. Bu sayede alınabilecek en iyi SSD'yi size sunabiliriz.

BIOS > Boot sıralamasından Windows Boot Manager'ı başa getirin. SATA_0 çıkışına bağlayın depolama birimini.
Tamamdır teşekkür ederim cevapladığınız için. :)
Bu arada kullandığınız SSD pek önerilmiyor çünkü çok hızlı sağlık düşüşleri yaşayan ve Boot sorunları yaşayanlar biraz fazla. İmkanınız varsa ve kafanızın rahat etmesini istiyorsanız Sosyal üzerinde bütçe belirtip SSD tavsiyesi adı altında bir konu başlatabilirsiniz. Bu sayede alınabilecek en iyi SSD'yi size sunabiliriz.
Açıkçası SSD alırken bütçe konusunda biraz cimri davrandım ve şu an onun cezasını çekiyorum desem yanlış olmaz. BerkeP'nin dediğini yapacağım. Eğer hala sorun devam ederse 120GB M2 SSD almayı düşünebilirim. Cevapladığınız için teşekkürler. :)

Geri
Yukarı